LinkedIn CV Ekleme Yöntemi

Yeni yazımızda LinkedIn CV eklemeye ilişkin olarak bilinmesi gerekenlere değiniyoruz. İşte konuya ilişkin detaylar…

İş dünyasındaki herkesin kullanması gereken uygulamalardan biri olan Linkedln, iş dünyasının sosyal medya tarafını kullanıcılara sunuyor. İş arkadaşlarınız ile iletişimde olabildiğiniz, şirketiniz ve takip ettiğiniz şirketlerin gelişmelerini takip edebildiğiniz platformda CV ekleme özelliği de yer almaktadır ve yaygın olarak kullanılmaktadır. Günümüzde pek çok kişi LinkedIn aracılığıyla kariyer basamaklarını tırmanmaktadır.

Popüler platformlardan LinkedIn, yeni iş fırsatları yakalamak adına imkanlar da sunuyor. İş fırsatları yakalamak adına CV’nizi ve profilinizi doldurmanız LinkedIn üzerinde son derece önemlidir. CV’nizi herkese açık olarak göstermek istiyorsanız LinkedIn CV ekleme yöntemini muhakkak kullanın. Peki CV ekleme işlemi nasıl yapılıyor? Hemen aşağıdan öğrenebilirsiniz.

LinkedIn CV ekleme yöntemi :

İlk olarak başvuracağınız iş ilanına girerek Başvur butonuna tıklayınız. Sonrasında açılan pencerede ilk etapta veya sonraki etapta iletişim bilgileriniz sorulacak olup, bilgileriniz doldurmanızın ardından özgeçmişinizi dahil edebildiğiniz bir alan çıkacaktır. Söz konusu alana CV’nizi sürükleyebilir veya konumdan seçip yükleyebilirsiniz. Format olarak PNG veya PDF formatına sahip bir CV yüklemeniz daha avantajlı olacaktır çünkü bu formatlar daha yaygın olarak kullanılmaktadır.

Profilinizde CV göstermek:

Eklemiş olduğunuz CV’yi profilinizde göstermek için CV’nizi bir gönderi olarak paylaşabilirsiniz. Bunu yapmanızın ardından profilinizde CV’nizi paylaşmış olduğunuz gönderiyi sabitleyiniz. Profilinizin en başına CV’nizi getiriniz. CV’nizi PNG formatındaki bir görsele veya PDF dosyasına dönüştürerek görseli profilinizde herkese açık hale getiriniz. Sonrasında gönderi seçenekleri arasından Profilin Üst Kısmında Sergile seçeneğine tıklayınız. Böylece sabit olarak kalmasını sağlayabilirsiniz.

Profilinize CV eklemenizin ardından kendinizi kısa ve net olarak açıklayan ifadelerle bir özgeçmiş oluşturmanız da LinkedIn platformunda daha çok öne çıkabilmeniz açısından bir avantaj olacaktır. Sizi en iyi anlatan özgeçmişi yazmaya çalışın. Konuya ilişkin görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden yazabilirsiniz.

Cevap bırakın