LOL Oyununda FPS ve Ping Göstergesini Açma Yöntemi

Bu içeriğimizde LOL oyununda FPS göstergesi ile ping göstergesini nasıl aktif hale getirebileceğiniz konusunda bilgilere yer vermekteyiz.

FPS ve ping değerlerini öğrenmek oyunlarda önemli bir husus olup, oyunları ne kadar akıcı oynayabildiğinizle ilgili olarak net bir fikir sahibi olmanızı sağlamaktadır. Bu hususta League of Legends, kısa adıyla LOL oyununu oynarken hem FPS hem de ping değerlerini nasıl görebileceğiniz konusuna denecek olursak;

LOL oyununda FPS ve ping değerlerini öğrenmek oldukça basittir. Bazı oyunlarda ayarlar kısmından düzenlemeler yapmak gerekmekte olup, Steam platformundaki oyunlar için Steam ayarlarına girmek gerekebilmektedir ancak LOL oyununda işlem çok daha kolaydır. Bunun için klavyenizden sadece iki tuşuna basarak bu değerleri görmeniz mümkün.

LOL FPS ve ping göstergesini aktif hale getirmek için klavyenizden Ctrl + F tuş kombinasyonuna basmanız yeterlidir. Bu kısayolu kullandığınız taktirde değerleri aktif hale getirebilirsiniz ve tekrar bastığınız zaman da değerleri gizleyebilirsiniz. Böylece LOL oyununda hem FPS hem de pingin takibini kolayca yapabilirsiniz.

LOL Hakkında

Rekabete dayalı, tempolu bir oyun olan LOL, ayın zamanda strateji unsurlarını da içerisinde barındırmakta olan çevrimiçi bir yapımdır. Oyunun gerek oynanış gerekse tasarımları bakımından kendisine özgü pek çok özelliği bulunmaktadır. Oyun içerisinde iki takım bulunmakta olup bu takımlar çeşitli oyun modlarında ve savaş arenalarında mücadele etmektedirler. Sık sık güncellenen içeriği ve canlı turnuva ortamıyla da dikkat çekmekte olan oyun, bu bağlamda oyunculara yönelik olarak güçlü bir deneyim sunmakta ve taktir toplamaktadır. Oyunun mobil sürümü de bulunmakta ve ilgiyle takip edilmektedir.

Cevap bırakın