LoL’de Ping Düşürme Yöntemi

LoL’de aşırı ping sorunu yaşıyorsanız bu konuda nasıl önlemler alabileceğiniz konusunda içeriğimiz size fayda sağlayabilir. LoL’de ping düşürme hususuna değiniyoruz.


LoL oyununda yer alan ping sorununun temel nedenlerinden biri oyundan çok sizin servis sağlayacınızda bir problemin meydana gelmesidir. Elbette bunun bazı istisnaları da söz konusu olabilir. Ancak ping sorunlarının geneli servis sağlayıcıları ile alakalıdır.


Servis sağlayıcınızla alakalı bir sorun olduğunda yalnızca LoL oynarken değil pek çok oyunda daha sorun yaşarsınız. Ping sorununu çözebilmek için uygulayabileceğiniz yöntemlerin başında, servis sağlayacınız ile iletişim kurmak ve limitle ilgili bir sıkıntı varsa paket değiştirmek olacaktır. Ancak kullanıcının bütçesi buna elvermiyorsa o halde farklı çözümlere de başvurabilir.


Arka planda bir sayfa açık olduğunda veya internet farklı işlemlere veri tüketmekte olduğunda da LoL üzerinde ping sorunları yaşanacaktır. Dolayısıyla arka planda internetinizi sömürecek herhangi bir uygulama, sayfa çalışmadığına emin olmanız gerekmektedir. Servis yalnızca LoL üzerine odaklandığında daha kararlı sonuçların alınması da mümkün olacaktır.


Uygulanabilecek yöntemlerden biri de kablosuz ağlara yakın olmaktır. Eğer modeminizden kablosuz ağ kullanıyorsanız daha iyi çeken bir konumda olmalı, dolayısıyla modeme daha yakın olmalısınız. Böylece internet bağlantızın daha güçlü olabilir. Eğer isterseniz kablolu ağ ile tekrar bağlanarak nasıl bir değişimin söz konusu olduğunu da irdeleyebilirsiniz.


Bazen güncelleme kontrolü sağlamak da sorunun çözülmesi konusunda fayda sağlayabilir. Örneğin modem arayüzüne girip güncelleme kontrolü yaparak modemin daha iyi bir hale gelmesini sağlayabilirsiniz. Bazen de modemi komple değiştirmeniz gerekebilir çünkü aldığınız internet hızı iyi olsa bile eski ve kapasitesi düşük bir modem bunu pek ortaya koyamaz. Dolayısıyla daha güçlü bir modemle değiştirmeniz gerekebilir.


DNS ayarları yaparak da ping sorununun önüne geçebilirsiniz. Mesela manuel bir DNS adresi kullanıyorsanız bunu otomatik DNS adresiyle değiştirerek daha hızlı bir deneyim elde edebilirsiniz.

Cevap bırakın