macOS Cihazında Çoklu Monitör Kullanımı

Yeni yazımızda macOS cihazlarında çoklu monitör kullanımı hakkında bilgiler veriyoruz. İşte ayrıntılar…

Kullanıcılar tek monitörde uygulama pencerelerini boyutlandırırken genellikle çok zaman kaybediyor. Çoklu monitör ise üretkenliği büyük oranda arttırmakta ve Mac üzerinde çift monitör ayarlama veya daha fazla monitör ayarlama gibi imkanlar bulunuyor.

Sistem Tercihleri > Ekranlar > Düzen bölümüne girin. Burada ayna ekranların işaretleriyle ilgili ayarlamaları yapabilmektesiniz. Sol veya sağa sürükleme işleviyle monitörlerin düzenini ayarlayabilmektesiniz. Aynı işlemi yukarı ve aşağıya gelecek şekilde de ayarlamanız mümkün. Birinci monitör yapılandırması Ekranlar kısmından da ayarlanabilmekte. Konum ayarı yapmak için ise yine Sistem Tercihlerine girin ve Dock üzerinden sol, alt veya sağ seçimlerini yapıp uygulama simgelerinin gizlenmesini sağlayın.

iPad gibi ürünlerinizi de ikinci bir monitör olarak ayarlayabilmektesiniz. Bunu yapabilmek için farklı yöntemler kullanabilirsiniz. Örneğin Duet Display uygulamasıyla bunu yapabilirsiniz ancak uygulamanın ücretli olduğunu belirtelim.

macOS cihazınızdaki çoklu monitör kullanımında duvar kağıtlarından yararlanmayı da deneyebilirsiniz. Monitörlerlerin kenar kısmının ince ve arka planının tek parça gözükmesini isterseniz Fresco isimli uygulamayı kullanabilirsiniz. Aynı şekilde Multi Monitör Wallpaper yazılımından da yararlanabilirsiniz.

Cevap bırakın