Mario Party Superstars İncelemesi

Bu yazımızda Mario Party Superstars ile ilgili bilgiler veriyor, olumlu ve olumsuz yanlarına değiniyoruz. İşte detaylar…

Nintendo Switch için çıkan çok oyunculu aile oyunu olan Mario Party Superstars, serinin hayranlarını heyecanlandıracak fonksiyonlara sahip.

Nintendo tarafından sunulan parti oyunları serisinin son oyunu olan Mario Party Superstars, Gamecube ve Nintendo 64 konsollarında çıkan Mario Party yapımlarındaki popüler mini oyunları yenilenmiş haliyle bir araya toplayan bir yapım olup, oyun içerisinde serinin farklı oyunlarının mini oyunları yer alıyor. Tek başınıza veya arkadaşlarınızla oynayarak eğlenceli zaman geçirebileceğiniz bir yapım olup, özellikle çok oyunculu modunu oynamak oldukça eğlenceli.

Mario Party modunda 4 oyuncu, Monopoly gibi yapımlarda olduğu gibi zar atıp ilerleyerek mücadele etmekte. Her tur sonunda da mini oyunlar olmakta olup, yeterli yıldızları ve parayı toplamaya çalışıyorsunuz. En öne geçebilmek için tabiri caizse diğer oyuncuların ayağını kaydırmanız gerekmekte.

Tüm oyun alanlarını görsellik itibariyle yenilenmiş şekilde sunan oyun, oynanış konusunda ise ekstra yenilikler sunmuyor yani eski kuralların yine geçerli olduğunu söyleyebiliriz. Öte yandan Mario Party modunda eski oyunlara göre 5 farklı oyun alanının bulunduğunu belirtelim. Oyun içi kurallarda fazla değişiklik olmasada, oynanışı daha stratejik hale getiren bir fiyatlandırma düzeltmesi bulunuyor ki bu da oyuncuları mutlu edecek bir unsur. Örneğin sticker özelliği ile diğer oyuncuları gaza getirebilir, tebrik edebilir veya sinirlendirebilirsiniz. Online oyunları eskisine nazaran daha kişisel hale getirebilirsiniz.

Şansın büyük etkisi olduğu video oyununda planlarınız kötü giderken iyi gelen bir zar işleri değiştirebilir. Şans faktörünün oyunda çok etkili olması bazı oyuncuların eleştirilerine neden olsada bu oyunun doğasında şansın öneminin büyük olduğunu da kabul etmek gerekiyor. İlk üç oyundan alınan 100 mini oyun barındıran oyunda mini oyunlar görsel olarak yenilensede oynanış olarak pek farkı yok. Oyun içerisinde yer alan Mario Party modunun dışında Mt. Mini modu da yer almakta olup, söz konusu mini oyunların içerisinde sarmaşıkları kullanarak ormanda ilerlemek, kaleye şut çekmek gibi içerikler bulunmakta.

Oyunun bazı eksiklikleri de bulunuyor. Örneğin tek başınıza tüm modları oynayabilseniz bile yapay zeka en zor seviyede hile yapma seviyesinde iyi oynamakta ve başkalarıyla oynamak kadar keyifli gelmiyor. Oyun içerisinde kazandığınız paralan ile bir şeyler alabileceğiniz dükkan bulunsada burada oyun içi iletişimde kullanılan stickerlar, müzikler, karakter sayfaları gibi çok da cazip olmayan seçenekler bulunuyor. Aynı zamanda açılabilir içerik çok az.

Sonuç

Bu oyunu tek başına oynamak pek eğlenceli olmayacağından arkadaşlarınız veya aileniz ile beraber oynamanızı tavsiye etmekteyiz.  Özellikle zamanında eski Mario Party oyunlarını oynamışsanız ve arkadaşlarınızla beraber oynayabileceğiniz keyifli bor oyun aramaktaysanız bu oyun tam size göre.

Cevap bırakın