MatePad 10.4 İnceleme

MatePad 10.4 cihazını masaya yatırıyoruz. İşte incelememize ilişkin ayrıntılar…

MatePad 10.4 ürünü özellikle uzun batarya ömrü ile lanse edilen ve güçlü de özellikleri bulunan bir tablet modelidir. Tabletin 2K çözünürlüğünde FullView ekranı bulunmaktadır ve 1300:1 Kontrast oranına sahiptir.

Ekran gövde oranı %84 olan tablet, yeni nesil M-Pencil desteği sağlamaktadır. Altıgen bir tasarım yapısı bulunmaktadır. Kristal kalem ucu ile beraber gelmektedir ve daha iyi yazma ile çizim deneyimine imkan tanımaktadır. Gecikme süresi 9 ms olan tablet modelinde 4096 basınç hassasiyeti bulunmaktadır.  Kalemde çift tıklama ile fırça ve silgi arasında geçiş yapmaktadır. Masaüstü modunun bulunmakta olduğu MatePad 10.4 kablosuz Mouse bağlantısı için destek sunmaktadır. Mouse ve klavye desteği, ofis işlerinizi ve not alma işlemini çok pratik bir şekilde uygulamaya imkan tanır.

450 gram ağırlığı olan tablet modelinde 7.35 mm kalınlık olmaktadır. Hafif bir yapıya sahip olan cihaz ağırlık konusunda ise herhangi bir problem yaşamamaktadır. Gücünü HiSilicon Kirin 710A işlemciden almakta olan tablet modeli Mali G51 GPU’ya sahiptir. Tablet herhangi bir performans sorunu olmadan kullanılabilmektedir. Tablette 128 GB depolama alanı ve 4 GB RAM yer almaktadır. 512 GB’a kadar microSD kart desteği sağlamaktadır ve bu destek depolama alanının ciddi seviyede artmasını mümkün kılmaktadır. Böylece dahili depolama alanının dolması halinde hafıza kartı desteğinden de yararlanmak mümkün olmaktadır.

Kamera tarafında 13 MP arka kamerası bulunan tabletin ön kısmında ise 8 MP çözünürlüklü lens yer alıyor. Dört adet hoparlör ile donatılan tablette Huawei Histen 7.0 destekli çözüm sunulmaktadır. Yüksek kaliteli ses desteği bulunan ürün müzik dinlemek ve bir şeyler izlemeyi keyifli hale getirmektedir ve üzerinde üç mikrofon yer almaktadır. Söz konusu mikrofonlar sesi hassas olarak almakta ve ortamda yer almakta olan sesleri etkili bir şekilde azaltmaya yaramaktadır.

MatePad modelinde 7250 mAh büyüklüğünde pil bulunmakta olup, 13.5 saat kesintisiz olarak video oynatabilmenize imkan sağlamaktadır. Sahip olduğu özellikler ile verimliliği üst seviyeye çıkaran tablette Çoklu Pencere  adına sahip bir fonksiyon da yer alıyor. Tablet sahip olduğu Mouse ve klavye desteği ile bilgisayar gibi kullanılabiliyor.  Sonuç olarak ürünün günümüzde tercih edilebilecek kaliteli tablet seçeneklerinden biri olduğunu söyleyebiliriz.

Cevap bırakın