Maxthon Pencerede Oynat Özelliği Tanımı ve Kullanımı

Maxthon tarayıcısının pencerede oynat özelliğinin tanımı ve kullanımı ile ilgili detaylı bilgiler veriyoruz.

Maxthon, pek çok tarayıcıda bulunmayan pencerede oynat özelliğine sahip. Bu özelliğin oldukça kullanışlı olduğunu belirtmek gerekiyor. Özellik,  videoları tarayıcının sekmesinden bağımsız olarak ayrı bir pencerede açmaya yarıyor. Üstelik pencere moduna aldıktan sonra oynanan videoyu istediğiniz gibi boyut ayarı yapabiliyorsunuz. Böylelikle mesela ekranı ikiye bölüp bir yandan bir şeyler izlerken bir yandan da internette gezinebilirsiniz. Aynı zamanda pencerede oynatırken kasma problemleri de şaşırtıcı derecede az yaşanıyor. Haliyle bu da Maxthon’un pencerede oynat özelliğini bir adım daha öne çıkarıyor.

Peki Bu Özelliği Nasıl Kullanırız?

İlk olarak Maxthon tarayıcısını açın ve herhangi bir videoyu çalıştırın. Ardından videonun sağ üst köşesine gelin. Köşede Pencerede Oynat şeklinde bir seçenek çıkacağını göreceksiniz. O seçeneğe tıkladığınızda ayrı bir pencere açılacak ve video artık o pencerede yayınlanacak. Pencerede sadece video olacak yani hangi siteden izlerseniz izleyin siteye dair bir ayrıntı, reklam, kalabalık görmeyeceksiniz.

Videoyu pencerede oynattıktan sonra yapmanız gereken tek şey videonun köşe kısımlarına gelerek boyutlarıyla oynamak. İsterseniz ufacık bir kare içerisinde, isterseniz de tam ekran olarak izleyebilirsiniz.  Aynı zamanda izlediğiniz şeyi sağ üst köşeden indirebilirsiniz. Bunun için sağ üste gelip indirme işaretine tıklayın. Ardından video dosyasının yanındaki Kaydet yazısına tıklayıp bilgisayarınıza kaydedin. İyi seyirler.

 

Cevap bırakın