Medya Oynatıcılara Dair Bilinmesi Gerekenler

Temel olarak video izlemek ve müzik dinlemek için kullanılan medya oynatıcılara dair bilgiler veriyoruz. İşte detaylar…

Eskiden son derece yaygın olan DVD ve VCD’lerin yerini artık medya oynatıcılar almış durumda. Günümüzde hala akıllı televizyonların medya oynatma seçeneği bulunuyor olsada, bu tür televizyonları bulunmayanlar yaygın olmak üzere medya oynatıcılar tercih edilmekte.

Medya oynatıcı cihazlarının temel fonksiyonları müzik ve video oynatmak olup, aynı zamanda fotoğraf gösterme, dosya indirme gibi multimedya özelliklerini de içerisinde barındırabiliyor.

Bir medya oynatıcıyı fonksiyonel kılan en önemli özelliklerden birisi çok sayıda dosya desteğinin bulunmasıdır. İnternet üzerinden indireceğiniz video dosyasının uzantısı desteklenmemekteyse videoyu kolay bir şekilde izlemeniz mümkün olmaz.

Medya oynatıcılar günümüzde internete de bağlanabilmekte, kablosuz ağ için destek sunmaktadır. Hatta bazıları sosyal medya ile etkileşim kurmanızı sağlayarak aktif kullanım olanaklarına imkan tanır. Medya oynatıcılarla ilgili daha çok sabit diskli olan modeller tercih sebebi oluyor. Özellikle hızlı erişim istediğiniz ve arşiv yaptığınız durumda sabit disk alanı büyük bir medya oynatıcı kullanmanız daha avantajlı olacaktır.

Medya oynatıcıları pek çok Android işletim sistemi için de destek sunmaktadır. Böylece cihazınızın Android işletim sisteminin sağlamış olduğu bazı avantajlardan yararlanmasına imkan tanıyabilirsiniz.

Cevap bırakın