Metal Gear Survive Oyununa Tepki Çığ Gibi Büyüyor

Metal Gear Survive oyununa, daha doğrusu oyunu geliştiren firma KONAMI şirketine karşı oyuncuların tepkisi giderek artıyor. Çünkü KONAMI, Metal Gear Survive oyununda inanması güç kararlara imza attı.

EA, oyunlarında oyun içi ödeme sistemine başvurmuş, bu sisteme karşı büyük bir tepki olunca bir süreliğine geri adım atmıştı. Bu kez de KONAMI şaşırtıcı bir şekilde oyuncuları karşısına alan bir karara imza attı.Oyunlara normalde bir defalık para öderiz ve her daim bizim olur. Fakat KONAMI, oyuna para ödenmesine rağmen hala sınırlandırmalar yapmaktan geri kalmıyor. Metal Gear Survive almak için kesenin ağzını açan oyuncular, bunun üzerine oyunda birden fazla kayıt yeri için ve ikinci karakter açabilmek için her defasında 10 Dolar ödemek zorunda. İşte oyuncuların tepkisinin nedeni de bu.

Oyuncular, kendilerine yönelik yapılan bu kısıtlamayı kabul etmiyor. Metal Gear Survive ilk fragmanı yayınlandığından itibaren tepki çeken bir oyun olmuştu fakat kimse bu kadarını beklemiyordu. KONAMI şirketinin hem oyunu yüksek fiyattan satıp hem de ayrıca oyun içinde de para istemesi oyuncuların sabrını taşırmış durumda. Bakalım ilerleyen süreçte KONAMI şirketi oyuncuların bu tepkilerine kulak asıp kararından cayacak mı? Sürecin takipçisi olacağız.