Efsane KONAMI Oyunları Nintendo Switch’e Geliyor

KONAMI’nin efsaneleşen bazı oyunları Nintendo Switch platformuna geliyor. Böylece eski oyuncular nostaljik oyunların tadını çıkarabilecek.

Popüler oyun şirketlerinden KONAMI, bu popülerliğini aynı zamanda eski bir şirket olmasına borçlu. Teknoloji bu kadar gelişmemişken de oyun dünyasına hizmet eden şirket, özellikle Contra gibi oyunlarıyla dikkat çekmişti. O oyunların grafik kaliteleri şimdiki oyunlara nazaran çok daha düşük olsada verdikleri zevk çok daha başkaydı. İşte KONAMI, bunu bildiği için bazı efsaneleşmiş oyunlarını Nintendo Switch konsoluna çıkaracak.

Daha önce de aslında söz konusu konsol için oyunlar sunan KONAMI, şimdi tam 4 oyun ile daha karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Bu dört oyundan biri yukarıda da belirttiğimiz gibi efsane Contra oyunu. Bu oyun yakın zamanda Nintendo Switch için duyurulacak gibi gözüküyor. Diğer üç oyundan birinin ismi henüz belli değil. Kalan iki oyunun isimleri de şöyle: Castlevania: The Adventure ReBirth ve Gradius ReBirth…

Bu oyunlar Nintendo Switch üzerinde muhtemelen grafiksel olarak çok daha farklı olacaklar. Ancak orjinalliğin bozulması eski tadı vermeyebilir.  Bakalım KONAMI bu konuda nasıl kararlar alacak? Gelişmeleri takip ediyor olacağız.

Cevap bırakın