MicroSD Kart Hızını Test Etme Yöntemi

MicroSD kartlar kendi içerisinde hız ve diğer özellikler bakımından ayrılmakta. Eğer MicroSD kartınızın hızını merak ediyorsanız bunu test edebileceğiniz bir iki yöntem bulunmakta.


SD Card Test isimli uygulamayı kullanarak SD kartınızı ölçebiliirsiniz. Hız testinin yanı sıra kartın sahte olup olmadığını, herhangi bir hasarının bulunup bulunmadığını bile belirtmektedir. Ücetsiz olarak edinilebilmesi de önemli niteliklerinden biridir.


SD Card Test uygulamasını güvenilir bir kaynaktan indirdikten sonra çalıştırın ve SD Kart onay kutusunu seçip Start butonuna dokunarak hız testi işlemini başlatın.


Micro SD hız testi için kullanabileceğiniz uygulamalardan bir diğeri A1 SD Bench olup bu uygulamayı kullanarak telefonunuzda bulunan Micro SD kartın niteliklerini öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda yine bu uygulama üzerinden sahip olduğunuz Micro SD kartınızın cihazınızda bulunan RAM, USB gibi donanımlarla arasındaki farklılıkları öğrenebilirsiniz.


Uygulamayı indirmek için Play Store’u kullanabilirsiniz. Kart hızını ölçebilmek için açtıktan sonra hangi SD kart ile ilgili test gerçekleştirmek istiyorsanız üzerine dokunun ve bir süre bekleyin, Results sekmesini açıp sonuçları karşılaştırmak için aşağıya kaydırın.


Görüldüğü gibi kullanabileceğiniz pek çok farklı uygulama bulunuyor. Eğe hız testi istemiyor, sadece sadece SD kartın sahte olup olmadığını görmek istiyorsanız da o halde SD Insight isimli uygulamadan yararlanabilirsiniz.


Cevap bırakın