Minecraft Skin Değiştirme Yöntemi

Bu yazımızda Minecraft oyununda skin değiştirmenin nasıl yapılabileceği hakkında bilgiler vermekteyiz.

Dünyanın en çok oynanan video oyunlarından biri olan Minecraft, hem akıllı telefonlarda hem diğer cihazlarda oldukça yaygındır.

Minecraft oyununda ana karakterinizin kötü göründüğü düşüncesine kapıldıysanız bu noktada karakterinizin görünüşünü değiştirebilirsiniz. Bunun için uygulayabileceğiniz yöntemler bulunmaktadır.

Minecraft üzerinde karakterinizi görebilmek için ilk olarak klavyenizden F5 tuşuna basınız. Karakterinizin görüntüsünü değiştirmek için de Skindex gibi çeşitli siteler üzerinden skin indirmesi yapın. Beğendiğiniz skin’i seçerek bilgisayarınıza indiriniz.

Minecraft.net internet adresine girip giriş yapınız ve alt kısımda bulunan dosya seçme ekranından indirdiğiniz skini yükleyin. Yükleme başarılı olduğu zaman birkaç dakika içerisinde skin oyunda da görünür hale gelecektir. Ardından oyunu kapatınız ve birkaç dakika bekleyip tekrar giriş yapınız. Minecraft karakterinizi görebilmek için F5 tuşuna basınız.

Kendi skininizi oluşturma yöntemi:

Nova Skin Editor internet sitesi aracılığıyla kendi karakterinizi oluşturunuz. Oluşturmuş olduğunuz karakterinizi bilgisayarınıza indirin. Minecraft.net internet adresine girin. Alt kısımda bulunan dosya seçme ekranından, indirmiş olduğunuz skinin yüklemesini yapın. Yükleme başarılı olursa birkaç dakika içerisinde skin oyun içerisinde görünür hale gelecektir. Oyunu kapatın ve birkaç dakika bekleyip tekrar giriş yaparak karakterinizi görmek için F5 tuşuna basınız.

Böylece Minecraft üzerinde skin değiştirme ve kendi skininizi oluşturmayı birkaç basit adımla gerçekleştirmiş olursunuz.

Cevap bırakın