MMOACT Nedir? Detaylarıyla Anlatıyoruz

MMOACT nedir? Yeni makalemizde MMOACT ile ilgili bilgiler veriyor, MMOFPS terimi ile arasındaki farklılıklara değiniyoruz.

Oyun dünyasında kullanılan bir terim olan MMOACT, Massively Multiplayer Online Action ifadesinin kısaltmasıdır. Türkçe anlamı devasa çoklu oyunculu aksiyon oyunları şeklindedir.

Bu türde genellikle yakın dövüş ön plandadır. MMOFPS ile arasındaki en büyük farklılıklardan biri budur. Bir diğeri de MMOFPS’te oyuncu oyunu kahramanının gözünden oynarken MMOACT’de buna pek rastlanamaz. Öte yandan close combat daha çok MMOACT türünde görülmektedir. Bıçak, balta, kılıç gibi yakın dövüş oyunları en çok bu türlerde ortaya çıkmaktadır.

Oyunlardaki combo teriminin en önemli mimarlarından olan MMOACT, bu yönüyle de pek çok türden ayrılabilmektedir. Oyuncu, MMOACT oynarken gücünü ortaya kolmalıdır. Ustalık gerektiren bu türde uyanık olmalı, kararları hızlı vermeli ve en önemlisi klavye ile fare hakimiyeti çok iyi olmalıdır. Çünkü bu türde anlık yetenek son derece önemlidir. Oyun sırasında elde edeceğiniz başarılarda karşınızdaki rakipler de çok önemlidir. Eğer usta bir oyuncuya karşı oynuyorsanız yeteneğiniz iyi seviyede olsa dahi kaybetmeniz mümkündür.

 

Cevap bırakın