Netflix Kullanıcılarının Özel Chrome Uzantısı : Netflix Party

Arkadaşlarınızla birlikte sanal ortam üzerinden film izleme etkinliği yapmak istiyorsanız Netflix Party uzantısı size göre. İşte Netflix Party hakkında bilinmesi gerekenler…

Corona virüsünün oldukça yaygın olduğu şu günlerde insanlar artık eskisi kadar sık görüşmüyor ve sosyal mesafeyi korumaya genel itibariyle dikkat ediyor. Bu gibi durumlarda insanlar arkadaşlarıyla birlikte bir etkinlik yapmak istediklerinde örneğin birlikte film izlemek istediklerinde sanal ortamdaki Netflix Party mecrasına başvuruyor. Bu eklenti adeta bir sanal sinema gibi çalışıyor ve insanların uzaktan birbirleriyle iletişim kurarak beraber film izlemesini sağlıyor.

Netflix Party, dünyanın en çok kullanılan internet tarayıcılarından biri olan Google Chrome üzerinde bir eklenti olarak bulunuyor. Bu doğrultuda yapmanız gereken şey Google Chrome mağazasına girmek ve Chrome mağazası içerisinden Netflix Party araması yapıp Netflx Party uzantısını etkin hale getirmek. Netflix Party ile arkadaşlarınızla film izleyip aynı zamanda sosyalleşebilirsiniz.

Netflix tarafından sunulan Netflix Party özelliğine benzer bir özellik isterseniz de Dailymotion, Vimeo, YouTube gibi platformlarda yer alan videoları ortaklaşa izlemenize yaramakta olan Wath2Gether platformuna bakabilirsiniz. Chrome ve Firefox üzerinde aktif edebileceğiniz Metastream eklentisini de yine kullanabilirsiniz.

Cevap bırakın