Netflix Üzerinde En Fazla İzlenen 5 Orjinal Film

Popüler platformlardan Netflix’te en çok izlenen 5 film hangileri dersiniz ? Gelin yeni yazımızda birlikte bakalım !

Netflix son zamanlarda film ve dizi izlemek isteyen gençlerin en uğrak noktası oldu. Abonelik sistemine sahip olan Netflix içerisinde aboneliğiniz olduğu taktirde global çapta çok fazla içeriğe hemen ulaşabilme imkanınız var.

Aktif sosyal medya kullanıcılarının epey yoğun olarak kullandığı Netflix üzerinde özellikle orjinal filmler yayınlandığı zaman çok ilgi görüyor ve kısa süre içerisinde sosyal medyada da gündem oluyor. İşte bu yazımızda sizlere bu zamana kadar Netflix üzerinde en fazla izlenen orjinal Netflix filmlerinden ve ne kadar izlendiklerinden bahsedeceğiz.

En çok izlenen 5 Netflix orjinal filmi listesi :

  • Extraction: 99 milyon
  • Bird Box: 89 milyon
  • Spenser Confidential: 85 milyon
  • 6 Underground: 83 milyon
  • Murder Mystery: 73 milyon

Yayınlanan veriler Netflix kullanıcılarının aksiyon ve gerilim temalı filmlere daha fazla ilgi gösterdiğini açıkça ortaya koymakta. Özelikle ilk dört sırada yer alan filmleri tamamen gerilim ve aksiyon vurgusu ile gelen filmler olduğunu ve genel olarak bu havada geçtiklerini belirtmek gerekiyor. Aynı zamanda bu filmlerin başrollerinde dünyaca ünlü oyuncuların yer alıyor olması da başarılarının bu denli fazla olmasını sağlayan önemli etkenlerden biri olarak gözüküyor.

Ünlü oyuncuların başröl olduğu projelerin diğer projelere nazaran daha fazla ilgi görmesi hususu geleneksel TV , sinema sektörüyle de örtüşen bir durum. Bu noktada Netflix üzerinde de aynı sonuca varılıyor olması şaşırtıcı bir olay değil.

Cevap bırakın