Nioh 2: The First Samurai DLC İncelemesi

Nioh 2: The First Samurai DLC içeriğinin incelemesini yapıyoruz. İşte konuya ilişkin detaylar…

Nioh 2: The First Samurai DLC’sinde Japonya tarihinin en güçlü yokailerinden biri olarak bilinen  Otakemaru ile son bir kez karşılaşıyoruz. Otokemaru’yu durdurmak için onun kardeşi Suzuka da oyunda yanımızda yer alıyor. Oyun içerisinde Sohayamaru’nun nasıl ortaya çıktığı gibi bilgiler bulunuyor.

The First Samurai isimli içerik paketi Nioh evrenine yeni pek çok içerik dahil etmekte. Bu doğrultuda toplam 10 yeni görev, 4 yeni koruyucu ruh, her silah için yeni yetenekler, yeni ruh küreleri gibi özellikler oyuncuları bekliyor. Nioh 2 yapımında oyunculara farklı bir silah türü sunularak yeni bir oynanış tarzı da sunulmuştu. Bu bağlamda DLC’de de bunların sunulmasını bekliyorduk ancak yeni bir silah bulunmuyor. Eklenen yeni görevler ise zorluk olarak dengeli bir şekilde sunulmuş. Yani her düşmanı kolayca koşarak kesebilecek kadar kolay değil ancak ilk görevler güçlendirilmiş karakter ile girdiğiniz zaman fazla zorlayacak cinsten de değil. Özellikle rakibin hamlelerini öğrenip tahmin etmeye başladıktan sonra mücadeleleri daha rahat kazanabilirsiniz ancak oyun sizi her zaman tedbiri elden bırakmamaya zorluyor. Gerek ana gerek yan görevlerde çok sayıda düşman ile karşılaşmaktasınız. Kendisini tekrar eden tarzdaki düşmanların sayısı ise azalmış. Aynı zamanda Dream of the Nioh zorluk seviyesi sunulmuş olup bu seviye daha güçlü rakiplerle karşılaşıp daha iyi ekipmanlar toplamak isteyen oyuncuların hoşuna gidecektir. Bir önceki DLC paketindeki Ryu Hayabusa’nın atası olan Ren Hayabusa’yla mücadele edip ikonik zırhlara ve silahlara sahip olabiliyoruz.

Oyunun öne çıkan eksikliklerinden birisi ilk oyuna sonradan eklenmiş olan PvP modunun bulunmamış olması. Daha iyi eşyalar toplayıp güçlü düşmanlarla dövüşmektesiniz fakat oyundaki grind sistemi PvP modu eksik olduğunda anlamsız hale geliyor. Hikaye konusunda da güçlü bir oyun olmadığını belirtmek gerekiyor.

Bu DLC içeriğinin genel itibariyle oyunda daha fazla vakit geçirmenize yarayacak bir fonksiyon olduğunu ancak oyunun üzerine çok da bir şeyler ekleyemediğini belirtmek gerekiyor. Özellikle ilk iki pakete nazaran sönük kalan bir DLC olarak göze batıyor. Yine de dediğimiz gibi Nioh evrenini seven oyuncular için oynamaya değer bir içerik olmuş.

Oyuna verdiğimiz puan : 6.7 / 10

Cevap bırakın