Nokia 6 Yeni Bir Güvenlik Güncelleştirmesi Aldı

Android yazılımında güvenlik çok önemli ve Nokia, Nokia 6 telefonun yazılımsal ve donanımsal açıdan çok güvenli olmasına özen gösteriyor. Bu doğrultuda 150 MB boyutlu yeni bir güncelleme sunuldu.

Kasım ayı güncellemesi olarak lanse edilen yeni güncelleme ile kullanıcılar daha güvenli bir Android’e sahip oluyorlar. Her ay yeni güncelleştirmeler ile karşımıza çıkan Nokia 6’da bu kez  de 150 MB kadar boyutu olan yeni bir Kasım güncellemesi sunuldu. Bu güncellemenin temel amacı kişilerin çok daha güvenli, açıksız bir telefon kullanabilmesini sağlamak.

Yeni güncelleme güvenlik alanı hariç herhangi bir yenilik getirmemekte. Yani tamamiyle güvenlik yaması olduğunu söyleyebiliriz. Aslında Google tarafından her ay önemli güvenlik güncellemeleri yayımlanıyor fakat bu güncelleştirmelerin her biri teknoloji şirketleri tarafından alınmıyor. Nokia ise bu tarz durumlara oldukça titiz yaklaşıyor. Pek çok telefon neredeyse yıllardır düzgün bir güncelleme almazken Nokia, ürünlerini sık sık güncelleyeceğini beyan ediyor. Yazılımsal olarak güncel kalmak da sürekli gelişen teknoloji dünyasında epey önemli bir durum.

Nokia 6’nın fiyatı 1300 TL civarında ve ürünün giriş – orta segment seviyesinde olduğu kabul ediliyor. Genellikle sadece üst segment telefonların yazılımsal olarak sık sık güncellendiğine ahit oluruz fakat Nokia 6 bu yönüyle ezber bozuyor.

Cevap bırakın