Nvidia Geforce Experience Tanımı ve İşlevleri

Nvidia Geforce Experience’in ne olduğunu ve ne gibi işlevlerinin bulunduğunu anlatıyoruz.

Nvidia bildiğiniz gibi teknoloji alanında çipset üretimi yapan bir marka. Grafik kart dünyasında yıllardır bulunuyor ve dünyanın en çok satış yapan grafik kart üreticisi konumunda. Şirket, donanım ayağında güçlü olduğu kadar yazılımsal olarak da başarılı. Kaliteli donanımlarını uygun yazılımlarla buluşturuyor ve böylelikle oyuncuların taktirini kazanıyor. Nvidia Geforce Experience yazılımı da buna örnek gösterilebilir.

Nvidia Geforce Experience, grafik kartınızın daha verilmi bir şekilde çalışmasını, güncellemeler almasını sağlayan bir bilgisayar yazılımıdır. Çok fazla fonksiyona sahiptir. Mesela grafik kartınızın driver kurulumlarını yapabilir ve onları güncel tutabilir. Aynı zamanda oyunlara uygun profil ayarlayabilir.

Mesela uygulamayı açtığınızda Oyunlar sekmesinin altından sisteme yeni oyunlar ekleyebiliyor ve bunların optimize işlemlerini yapabiliyorsunuz. Nvidia Experience, pek çok oyunla uyumlu ve siz bir oyunu sisteme yüklediğinizde onun yapısını inceleyip dokuyarak o şekilde çalıştırmanızı sağlıyor. Böylelikle oyunu oynarken olası hataları düzeltiyor ve daha yüksek FPS almanızı sağlıyor. Bu güzel özelliklerin yanında kartınızın güncel olup olmadığını sık sık kontrol ediyor ve sıcaklık problemlerinde de yine yardımcı oluyor.

Experience’in özellikleri bunlarla da sınırlı değil; Mesela sisteminizde bulunan oyunları taşınabilir bir cihaza taşıyabiyorsunuz. Sheld isimli sekmesi bu işe yarıyor. Sistemim sekmesinden de sisteminizin donanımları ve yazılımı ile alakalı ayrıntılı bilgilere ulaşabiliyorsunuz. Uygulamada bulunan Tercihler sekmesi de uygulamanın görüntüsünü ve bazı ayarlarını kendi zevkinize göre ayarlamanızı sağlıyor. Eğer Nvidia grafik kartına sahipseniz uygulamayı muhakkak kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Cevap bırakın