Ocak Ayında Mobil Sektördeki Çin Hakimiyeti Dikkat Çekti

Ocak ayının en iyi akıllı telefonları hangileri oldu dersiniz? İşte en çok dikkat çeken o telefonlar…

2020 yılının ilk ayı olan Ocak ayını geçtiğimiz günlerde geride bıraktık ve şimdi Ocak ayına dair istatistikler anca ortaya çıktı.Güvenilir kaynaklardan biri olarak kabul edilen AnTuTu, yeni benchmark sonuçlarını yayınladı. Buna göre en iyi performans ortaya koyan Android işletim sistemli akıllı telefonlar açıklandı. Yayınlanan listenin tamamen Çinli akıllı telefon üreticilerinin hakimiyetinde olması dikkat çekti.

AnTuTu tarafından ortaya konulan Ocak 2020 yılına ait en iyi performanslı amiral gemisi akıllı telefonların listesinin ilk iki sırasında da Vivo şirketinin alt markası olan Çinli IQOO şirketinin iki telefonu bulunmakta. Bunlardan IQOO Neo 855 Racing Edition, 504.696 gibi etkileyici bir puanla listenin zirvesinde yer alıyor. İkinci sırada ise IQOO Pro 5G akıllı telefonu bulunuyor. Listenin üçüncü sırasında yer alan telefon ise NEX 3 5G modeli olup bu model de tıpkı önündeki diğer iki telefon gibi Snapdragon 855 Plus işlemci kullanmakta.

En güçlü Android telefonlarda ilk üç sıranın da Çinli markalara ait olması epey dikkat çekici doğrusu. Çin son yıllarda akıllı telefon alanında büyük sıçramalar yaptı ve bunun meyvelerini toplamaya devam ettiği açıkça görülüyor.

Cevap bırakın