OnePlus 5 Ekran Sorunları Neden Kaynaklanıyor?

Son dönemlerde iPhone 7 Plus modeline bir hayli benzemesiyle eleştirilen OnePlus 5 akıllı telefonları, uygun fiyatlı ve yüksek özellikli olması sebebiyle ne kadar Apple’ın telefonlarına benziyor olsa da satış rakamları oldukça yüksek devam ediyor. Fakat son dönemde OnePlus 5 akıllı telefonlarında ciddi bir sorunda gündeme gelmeye başladı. Telefonları satın alan kullanıcılar, telefonların ekranlarında bir sıkıntı yaşandığını ve ekranda aşırı dalgalanmalar yaşandığı belirtiyor.

Kullanıcıların verdikleri mesajlardan sonra bu konuda çalışmalarını yoğunlaştıran marka, bazı yazılım güncellemeleri yaparak ekranların sorunlarını çözmeye başladı. Fakat hala OnePlus 5 serisinin ekranlarında sorunlar yaşadığını belirten kullanıcıların olduğunu görüyoruz. Peki sorun yazılımsal değilse OnePlus 5 ekran sıkıntısı ne?

OnePlus 5 Ekran Sorunu Büyüyebilir

İddialara göre marka bu seride farklı bir yapı kullandı. Özellikle çift arka kameranın konumu nedeniyle kullanılan ekranların tasarımlarının biraz değişmesi gerektiği, markanın bu sorunu bağlantı değişikliğiyle çözdüğü iddia edildi. İddialarda yer alan bilgilere göre yeni seri akıllı telefonların ekran bağlantılarında farklı bir yöntem denendi ve bağlantı alt kısma taşındı. Hal böyle olunca OnePlus 5 akıllı telefonlarının ekran bağlantılarında donanımsal bir arıza olabileceği konuşulmaya başlandı.

OnePlus 5

Peki arıza donanımsal olursak marka nasıl bu sorunu çözecek? Telefonu alanlar ne yapacak? Soruların cevaplarını daha önce yaşanan akıllı telefon vakalarında bulabiliriz. Daha önce akıllı telefonlarda bu tip sorunlar yaşandığı zaman markaların telefonları tamir programlarına almak zorunda olduklarını gördük. Böyle bir sorun olduğunda markanın kullanıcıların telefonlarını ücretsiz olarak tamir programına alması gerekecek. Bu durumda da kullanıcıların telefonlarını servislere götürerek yenilemesi gerekecek. Yaşanan durum hakkında henüz OnePlus donanım sorununu kabul etmediği için böyle durumların yaşanması beklenmiyor.

OnePlus 5

Fakat markanın yazılım düzenlemeleri sonucunda kesin olarak yaşanan sorun çözülmezse bu kez artık donanım testlerine yeniden dönüş yapılacağı ve donanım bazında da akıllı telefonların, tamir programlarıyla gündeme gelmesi bekleniyor. Eğer böyle bir olay gerçekleşirse OnePlus 5 serisinin satışlarının bir hayli düştüğünü göreceğiz. Bakalım serinin ekran sorunları hakkında nasıl gelişmeler yaşanacak?

Cevap bırakın