Oppo, F9 Pro’yu Türkiye’de Beklenenden Yüksek Bir Fiyattan Satışa Sundu

Oppo daha geçtiğimiz günlerde Türkiye pazarına resmi yoldan giriş yapacağının müjdesini vermişti. Akabinde pek çok satış noktasında listelenmeye başlayan Oppo F9 Pro, bu kez de Migros internet sayfası üzerinden satılmaya başlandı. Ancak satıldığı fiyatlar beklenenin üzerinde. 

Akıllı telefon dünyasında önemli gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Teknoloji şirketleri, Türkiye’yi pazar durumundan ötürü önemsiyor ve pazarda önemli sıralara yükselmek istiyor. Özellikle de Huawei şirketinin pazarda çok büyük bir ilgi görmesi, Türk kullanıcıların fiyat performans hususuna önem veriyor olması Oppo şirketini harekete geçirdi. Ancak Oppo F9 Pro, şu an için hayal kırıklığına neden oldu.

Migros ve pek çok perakende satış noktası üzerinde listelenen F9 Pro modelinin 64 GB depolama alanı ve 4 GB RAM bulunan modeli, Migros internet sayfasında 3299.00 TL’den satışa sunuldu. Bu rakam beklenenin biraz üzerinde. Netice itibariyle modelin 2500 TL seviyesinden satılması beklenmekteydi. Bu yüzden Oppo’nun Türkiye’ye katılacağını duyan pek çok kulylanıcı, açıklanan bu fiyat nedeniyle hayal kırıklığına uğramış olabilir.

Elbette henüz Oppo’nun Türkiye’deki modellerinin fiyatları için çok kesin kanıya varmamak da gerekiyor. Netice itibariyle Oppo daha yeni yeni kendisini gösteriyor. İlerleyen günlerde pek çok perakende satış noktasında Oppo modellerinin daha ucuz fiyatlandırmalarla satıldığına şahit olabiliriz.