Overwatch Ekibinden Kritik Açıklama!

Overwatch ekibi, bir süredir Overwatch oyunu için çıkacağı söylenen Battle Royale modu hakkında açıklamada bulundu. Ekip yöneticilerinden Jeff Kaplan, Overwatch oyunu için Battle Royale modu sunup sunmayacaklarını ifade etti.

E-Spor aktiviteleri yaygınlaştıktan sonra bu alana değer veren oyunların sayısı da bir hayli arttı. E-Spor kategorisinin hali hazırda en çok ilgi gören oyunlarından biri kuşkusuz Overwatch. Oyun son derece popüler fakat bir yandan da Battle Royale modu kafaları karıştırıyor. Çünkü oyuncuların ciddi bir kısmı da Battle Royale oyunlarına ilgi gösteriyor.

Fortnite için bir Battle Royale modu çıkmış, mod çıktıktan sonra oyun çok daha popüler bir hale gelmişti. Aynı şeyin Overwatch için geçerli olduğunu düşünenler olsada aslında yanıldıkları ortaya çıktı.

Jeff Kaplan, Overwatch oyununa Battle Royale ekleme gibi bir düşüncelerinin olmadığını açıkça ifade etti. Bunun altında yatan pek çok sebep olduğunu da açıkladı. Bu sebeplerden en önemlisi Overwatch oyunundaki karakterlerin Battle Royale için uygun olmaması ve Overwatch evreninin haritasının Battle Royale oyunlarındaki gibi indirgenemeyecek olması.

Overwatch oyunu farklı bir kulvarda ilerliyor ve geliştiricisine göre Battle Royale ile tamamen uyumsuz olacaktır. Bu sebeple Battle Royale modunun geleceği yönündeki iddialar açıkça reddedildi.