Oyunlar İçin Hile Satan Bir Genç 2 Yıl Hapis Cezası Aldı!

Oyun dünyasında son derece ilginç bir hadise gerçekleşti. Bir genç, Owerwatch hilesi sattığı gerekçesiyle Güney Kore mahkemeleri tarafından hapis cezasına çarpttırıldı.

Günümüzde teknoloji hayatın her alanına girmiş durumda. Hatta spor bile artık teknolojiyle tanıştı ve e-spor isimli yeni bir kategori ortaya ç ıktı. E-spor, bildiğiniz bilgisayar oyunları ile yapılan spor. Yani eskiden bir oyunu oynarken buna ‘Oyun oynamak’ denirken artık ‘Spor yapmak’ deniyor. Oyun oynamanın beyin sporu olduğu düşünülüyor.

Overwatch oyunu da e-spor kategorisinde yar alan ve epey ünlü olan bir video oyunu. Bu oyunda hile yapan kişi kendisine büyük avantajlar sağlıyor ancak hile yapmak pek de kolay değil. Anti hile sistemleri gibi özel korumalar bulunsada bunların üstesinden gelebilen bazı yazılımcılar da ortaya çıkabiliyor. Hapis cezasına çarpttırılan 28 yaşındaki hacker da bunlardan biriydi. Owerwatch oyunu için bir hile programı yazan hacker, bu programın Owerwatch özel koruma sistemleri tarafından tespit edilememesini, engellenememesini sağladı. Böylece program sayesinde 180.000 Dolar gelir elde eden hacker, sonunda yakayı ele verdi.

Güney Kore’de yakalanan ve mahkemenin karşısına çıkarılan yazılımcı, mahkeme tarafından iki yıl hapis cezasına mahkum edildi. Önümüzdeki süreçte bu tarz hapis cezaları sıklıkla meydana gelecek gibi gözüküyor.