Panasonic Mini Bilgisayarını Elden Geçirdi

Teknoloji dünyasının köklü şirketlerinden Panasonic, ünlü mini bilgisayarı Toughbook 20’yi elden geçiriyor. Ürünün temel farkı daha güçlü bir işlemciye ve daha iyi bir batarya ömrüne sahip olması. 

Panasonic, eskisi kadar göz önünde olmasada hala popüler olan ve çabalayan bir şirket. Pek çok alanda faaliyetlerini sürdürüyor. Şimdi de yeni Toughbook modeli ile dizüstü bilgisayar kategorisinde fark meydana getirmek istiyor.

Yeni Toughbook 20, 17 saate kadar pil ömrü vaadediyor. Bilgisayar dokunmatik olarak veya klasik şekilde kullanılabiliyor. Windows Hello, kablosuz kamera gibi teknolojileri destekliyor. Ürünün i5-7y5y işlemci donanımı bulunuyor. İki farklı RAM seçeneği de kullanıcıya sunuluyor. 8 GB RAM ve 16 GB RAM seçeneklerinden biri tercih edilebiliyor.  Aynı zamanda SSD konusunda da yine kullanıcıya seçim hakkı tanınmış. İster 256 GB SSD olan modeli isterseniz 512 GB SSD olan modeli tercih edebiliyorsunuz.  MicroSD desteği sayesinde alanı arttırabiliyorsunuz. HDMI desteği de yine ürünün önemli özelliklerinden biri olarak dikkat çekiyor. USB 3.0 bağlantı noktaları,  SIM kart girişi bulunuyor.

Özellikleri iddialı olan modelin fiyatının da epey iddialı olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Cihaz 3100 Dolar’dan satılacak. Ülkemize gelmesi halinde bu fiyat vergilerle birlikte epey artacaktır.

Cevap bırakın