PassWall Hakkında Temel Bilgiler

Yazımızda PasWall aracının ne işe yaradığı konusuna değinmekte, PasWall ile ilgili bilinmesi gerekenleri açıklamaktayız. İşte konuya ilişkin ayrıntılar…

Günümüzde çok sayıda parola yöneticisi uygulaması bulunmakta olup PassWall da bunlar arasında popüler olanlardan biridir.

Artık bir internet hizmetinden yararlanabilmek için hemen hemen her siteye üye olmak gerekiyor çünkü neredeyse tüm firmaların kendi internet siteleri veyahut abonelik sistemleri bulunuyor. Bu da elbette kullanıcıların çok sayıda parola oluşturması anlamına geliyor ve bunlar da zaman içerisinde unutulabiliyor.

Bir kullanıcı parola oluştururken karmaşık bir şifre oluşturması, bunun yanı sıra oluşturmuş olduğu parolada ad, soyad, doğum tarihi gibi kolay tahmin edilebilecek olan bilgilerin bulunmaması gerekiyor. Ancak karmaşık ve bu tarz isimlerden oluşmayan parolalar kullanıcılar tarafından kolay unutulabiliyor. Bu gibi durumlarda ise şimdi bahsedeceğimiz PassWall gibi parola yöneticisi uygulamaları devreye giriyor.

PassWall aracı, hesaplarınız için güvenli parolalar oluşturarak onları korumasının yanı sıra kullanıcının zamandan da tasarruf etmesine yardımcı oluyor. Çünkü her seferinde parolaların girilmesine gerek kalmaksızın sizin için parola girişini gerçekleştirebiliyor. Otomatik form doldurma özelliği sayesinde giriş esnasında kutucukları doldurmak zorunda kalmıyorsunuz ve bu da genele yaydığınızda ciddi bir zaman tasarrufu olarak karşımıza çıkabiliyor.

Açık kaynaklı bir yapıya sahip olan PassWall, böylece kullanıcıların üzerinde geliştirmeler yapmasına imkan tanımaktadır. Türk geliştiricilerce ortaya konulan bir araç olup, şifresini aklında tutmaya ve her seferinde şifre girmeye usananlar için değerlendirilebilecek çözümlerden biri olarak karşımıza çıkıyor.

Cevap bırakın