PDF Dosyalarını Online Olarak Düzenleme İşlemi

Bir PDF dosyasını herhangi bir programa ihtiyaç duymadan internet üzerinden nasıl düzenleyebilirsiniz? Yeni içeriğimizde bu konu üzerine duruyoruz.


PDF düzenleme uygulamaları günümüzde yaygın olarak kullanılmakta ancak çoğu işlem için aslında böyle bir uygulamaya gerek yok. İnternet tarayıcısı üzerinden de pek çok işlemi gerçekleştirmeniz mümkün.


PDF dosyalarını düzeltmek için bilgisayarınızda veya telefonunuzda bir uygulama tutmak yerine internet araçlıarı ile kolaca bunu yapabilirsiniz. Örneğin bunu Google Drive aracılıyla gerçekleştirebilirsiniz.


İlk olarak Google Drive internet adresini açın ve hesabınıza giriş yapıp daha sonra Yeni > Dosya Yükleme alanına girin ve düzenlemek istediğiniz dosyayı seçin. Dosyanızı Google Drive platformuna yüklemenizin ardından Drive üzerindeki dosyanızın üzerine gelip sağ tıklayın ve yüklenilen dosya penceresinden Google Dökümanlar şeklinde açın. Byölece dosyanız yeni bir sekmede Word formatında açılmış olacaktır. Üzerinde düzenlemeler yaparak kaydedip bilgisayarınıza indirebilirsiniz.


Eğer dosya PDF olarak kaydolmuyorsa o halde yapmanız gereken şey sol üst kısımda yer alan Dosya yazısına tıklamak ve oradan da Farklı İndir’i seçip dosya uzantısını .pdf olarak seçmektir.

Cevap bırakın