Petal Search Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Arama motorlarından Petal Search ile ilgili olarak bilgilere yer vermekteyiz. İşte Huawei’nin Petal Search arama motoruna dair ayrıntılar…

Huawei markasının ABD ile yaşadığı sıkıntıların akabinde artık Google arama motorlarını kullanamadığı bilinmekte. Bunun yerine telefonlarında Petal Search isimli arama motoruna yer vermektedir.

Petal Search arama motoru , AppGallery ile entegre bir şekilde çalışabiliyor. 2020 yılında kullanıma sunulan arama motoru, APKmirror, APKMonk, APKCenter, APKPure gibi popüler kaynakları da kullanıcılara sunmakta olup, Play Store üzerinden kısıtlaması olan Huwaei kullanıcıları cihazlarına bu uygulamaların APK dosyalarını indirip kullanabiliyorlar. Huawei bu arama sonuçlarından çıkmakta olan APK’ları kendi güvenlik kontrol merkezlerinden geçirdiklerini de ifade etmekte olup, bu uygulamaların yine de sorun teşkil edebileceğini belirtmek gerekiyor.

Uygulamaların neredeyse tamamının APK’sı bulunsada bazı programların düzgün çalışabilmesi için Google Play hizmetine ihtiyaç duyduğunu belirtmek gerekiyor. Mesela Google Haritalar uygulaması indirilebilir olsada program içerisinde veri kaydedilmesine izin verilmemekte. Bunun yanında pek çok banka uygulaması da verimli çalışmamaktadır.

Petal Search üzerinde etkinlik, bilet, haber, görsel, müzik v.b. alanlarla ilgili olarak aramalar da yapabiliyorsunuz. Bunun yanında ters görsel aramaları da yapmanız mümkündür. Huawei’nin App Gallery sanal mağazası aracılığıyla indirip kullanabildiğiniz Petal Search, Huawei’nin kısıtlamalara karşı verdiği cevap olarak kabul ediliyor.

Cevap bırakın