PlayStation 5 Çıkış Tarihi Açıklaması Şaşırttı

Oyun konsolu dediğimizde akla ilk olarak Sony geliyor. Bu alanda en büyük rakibi olarak gösterilen Microsoft’a ciddi bir üstünlük sağlamış olan Sony, son olarak PlayStation 4 modelleriyle yeni nesle geçmiş ve satış çizelgelerinde de sıkı bit yükseliş yakalamıştı. Xbox One konsollarına da üstün gelmeyi başaran PlayStation 4 konsollarından sonra PlayStation 4 Pro modellerinin de piyasaya sürülmesi bir epey bir beğeniyle karşılanmıştı. Tüm bu adımlara cevap olarak Microsoft’un E3 2017 fuarında Xbox X oyun konsollarını tanıttığını gördük. Şimdiye kadar ki en başarılı oyun konsolu olarak adlandırılan Xbox X serileri dengeleri değiştirecek mi derken bu sırada PlayStation 5 oyun konsollarının yeni haberleri ortaya çıktı.

PlayStation 5 Nasıl Bir Konsol Olacak?

Çok daha güçlü işlemci ve çok daha başarılı bir ekran kartı kullanması düşünülen PlayStation 5 modelinin yine AMD modellerine yer vereceği ve Jaguar işlemcilerinin yeni nesillerini kullanacağı belirtiliyor. Doğal 4K desteği sunması beklenen yeni nesil konsolların en çok merak edilen detayı ise çıkış tarihi. Xbox X modelinin geri sayımı başlayınca, daha da çok merak edilen PlayStation 5 detayı çıkış tarihi detayı.

PlayStation 5

Bu noktada da yeni açıklamalar Sony’nin yetkili isimlerinden biri olan Shawn Layden tarafından geldi. Verilen bir röportajda konu hakkında açıklamalar yapan yetkili isim PlayStation 5 çıkış tarihi ne zaman sorusuna karşı “günün birinde çıkacak” cevabıyla yanıt verdi. Ciddiyetsiz bir cevap olarak anlaşılmış olsa da bu detay henüz çıkış tarihi konusunda bilgilerin elde edilemediğini göstermiş oldu. Bunun yanında PlayStation 4 Pro modeli için de bazı yeni açıklamalar yapıldı.

Bu noktada da yapılan açıklamalarda, uzun süredir konuşulduğu gibi PlayStation 4 Pro modeline özel oyunların geleceği iddiaları da yalanlanmış oldu. Oyun desteği konusunda yine PlayStation 4 oyunları şeklinde ilerleyeceği belirtilen sürecin yeni konsollar gelene kadar da böyle devam edeceği belirtiliyor. Şimdiden yeni nesil konsolların özellikleri merak edilirken, Sony’nin nasıl adımlar atacağını zamanla yapılan açıklamalarla göreceğiz.

Cevap bırakın