PlayStation 5 Çıkış Tarihi Belli Oldu Mu?

Oyun konsolu denildiğinde en başarılı serilerden biri olması beklenen PlayStation 5 oyun konsollarının ne zaman çıkacağı konusu adeta bilmeceye dönüştü. Aslında konsolların Xbox X serisine cevap olarak bu sene sonunda ya da önümüzdeki sene içerisinde tanıtılması bekleniyordu. Fakat son gelen haberler bu görüşleri yalanlamaya yetecek detaylara sahip.

Son gelen haberlere göre yeni seri oyun konsollarının tanıtımı çok daha geç bir tarihte yapılacak. 2017 veya 2018 tarihinde tanıtılması beklenen konsolların tanıtımlarının 2020 tarihini bile bulabileceği belirtiliyor. Gecikmenin ve yeni seri konsolların bu kadar geç yayınlanmasının ana nedeniyse konsolların televizyon desteği.

PlayStation 5 Geç Gelecek Ama İddialı Modeller Olacak

Bu noktada yapılan açıklamalara bakacak olursak PlayStation 5 oyun konsollarının çok daha geç geleceği belirtiliyor. Çıkış tarihi konusunda tam bir soru işareti haline gelen konsolların, yeni seri işlemcilere geçeceği ve ekran kartında da bir değişim durumunun söz konusu olacağı konuşuluyor. Eğer beklenen değişiklikler yaşanacak olursa PlayStation 5 oyun konsollarının gerçek 4K deneyimi sunması gündemde olacak.

PlayStation 5

Gerçek 4K teknolojisini sunabilmek adına işlemci ve grafik kartı değişse bile bu kez ise televizyon desteği gündeme gelecek. İddialara göre PlayStation 5 modeli hemen her televizyonda çalışmayacak. Konsolları kullanabilmek için televizyonlarında belli şartları sağlaması istenecek. En azından yeni seri konsolların özelliklerini tam olarak kullanabilmek için televizyon şartı gündeme gelecek.

Henüz yeni yeni yaygın bir şekilde kullanılmaya başlayan 4K televizyonların biraz daha yaygınlaşmasını beklemek isteyen Sony’nin gecikme için gösterdiği nedenlerin bunlar olduğu belirtiliyor. Resmi açıklama gelmeden yapılan tüm bu açıklamalardan sonra oyun konsollarının nasıl teknolojiler barındıracağı daha da merak edilmeye başlandı.

Zaten üst düzey konsollar beklentisi vardı fakat tüm bu iddialar konsolların beklenen özelliklerinin daha da yüksek tutulmasına neden oldu. Şimdi merakla Sony’nin yapacağı tanıtımı bekliyoruz. Bakalım PlayStation 5 modelleri oyun dünyasındaki dengeleri nasıl değiştirecek? Sony herhangi bir açıklama yaptığında sitemizde bulabilirsiniz.

Cevap bırakın