PlayStation™ Ailesinin Yeni Üyesiyle Tanışın: Sony’nin Son Harikası, PS4!

Dünya üzerinde oyun konsollarında adeta bir “devrim” niteliğinde olan, bundan önce harika bir oyun deneyiminin yanı sıra kullanıcılara çeşitli interaktif imkanlar sağlayan PlayStation™ ailesine yeni bir üye katıldı: PS4. Bu yeni çıkan konsolun, öncekilerden farklı olarak çok çeşitli, heyecan verici ve farklı özelliklere sahip olduğunu, ve bu özelliklerin de adeta bu aile içerisinde ayrı bir sayfa açacağını söyleyebiliriz.

 Daha Önceden Ulaşılamamış Kalitede Grafikler: Gerçekliğin Yeni Boyutu HDR Grafiklerle Tanışın.

Fotograflarda son dönemde rastladığımız High Dynamic Range-Rendering (HDR) özelliğinin bu konsolda desteklenmesi sayesinde oyunlarda grafiksel detayların inanılmaz artışı, oyun grafiklerinin tasarlanıp oynatılması sırasında kaybolan ışık efektlerinin gün yüzüne çıkması ve detayları canlandırması, bizi adeta gerçeklikle bütünleştiren bir boyuta taşıyor.

 Çözünürlüğün Ulaştığı Son Nokta: Oyun Zevki de 4K Çözünürlük İle Birleştirildi.

HDR Grafiklere ek olarak getirilen 4K çözünürlük, şu ana kadar eşi benzeri görülmemiş bir netlikte oyun oynamayı mümkün kılıyor, bu çözünürlükle adeta oyuna dokunabileceğinizi hissediyorsunuz! Bir yarış oyununda asfalttaki çatlakların ince detayından bulutların aldığı şekillere kadar netliği inanılmaz arttıran 4K çözünürlük, ayrıca şu ana kadar bildiğimiz yüksek çözünürlük olan HD çözünürlüğün en az iki katı netliğe sahip.

Eski Versiyonları Solda Sıfır Bırakan Güç: GDDR5 Bellek ve Fazlası!

8 GB’lık GDDR5 özelliğine sahip belleği, 8 çekirdekli AMD x86 “Jaguar” işlemcisi ve tek yongalı özelleştirilmiş işlemcisiyle, yeni PS4’ün kesinlikle önceki versiyonlarını aratmayacak bir performansa sahip olduğunu söyleyebiliriz. Bu kadar yüksek grafikleri destekleyen bu güçteki bir işlemci ile oyun kalitesinin üst düzeyde tutulması fazlasıyla mümkün hale geliyor.

Cevap bırakın