Podcast maksadıyla 400 TL bütçeyle alınabilecek mikrofonlar

Yayıncılık yapabilmek için kullanılmak üzere tercih edilebilecek 400 TL ve altı bütçeyle satın alınabilecek olan mikrofonlara değiniyoruz.

Profesyonel yayıncılar yerine daha çok bu işe yeni başlayan yayıncılar için önerebileceğimiz 400 TL bütçeyle satın alınabilecek mikrofon modelleri sizi bir süreliğine sorunsuz olarak idare edebilecektir. Listede yer verdiğimiz ürünler bütçe dostu cihazlar olup yayıncılık serüveninde size önemli bir başlangıç adımı olacaktır.

König BM800

Kutu içeriğiyle ön plana çıkan bir mikrofon modeli olup pop filtresi, sünger stüdyo seti, mikrofon sehpası, ses kartı ve dönüştürücüye sahip olup frekans aralığı 20 Hz – 20 kHz aralığındadır. König BM800 mikrofonunda bulunan etkileyici özelliklerden biri titreşim engelleyici özelliğinin de bulunuyor olmasıdır. Bu bağlamda tercih edilebilecek bütçe dostu modeller arasında yer almaktadır.

Trust 22656 Mantis

Bütçe dostu cihazlarıyla bilinen Trust’ın 22656 Mantis modeli 50 Hz ile 16 kHz frekans aralığı sunmakta olup kutu içeriğinde tripod standı ve pop filtresi bulunmaktadır. Çok yönlü ses alış özelliğine de sahiptir ve böylece bütçe dostu cihazlar arasında değerlendirebileceğiniz iddialı seçeneklerdendir. -38 db hassasiyeti bulunmakta olan ürün tasarım olarak da göze hoş gelmektedir.

Snopy SN-09P

Snopy markasını genellikle uygun fiyatlı ürünler sunan bir marka olarak biliyoruz. Mikrofon kategorisinde de pek çok ürünü bulunan Snopy’nin SN-09P modeli de bunlardan biri olup, cihaz 100 Hz – 1800 Hz frekans aralığında çalışmakta olup ses hassasiyeti -42 +3 db’dir. Ürünün kutu içeriğinde pop filtresi bulunmaktadır.

Dexim Elite Mikrofon

Fiyat performans ürünlerinden biri olup pratik bir kullanımı bulunmaktadır. USB bağlantısı bulunmakta olup birçok cihaza dönüştürücü olmadan kolayca bağlanamaya imkan tanımaktadır. Bu noktada piyasada yer alan XLR bağlantılı mikrofonlardan ayrılmaktadır. Frekans aralığı 50 Hz – 16 KHz olmakla kutu içeriğinde tripod standı ve pop filtresi yer almaktadır.

Cevap bırakın