Pokemon GO Festivali Ertelenme Haberiyle Gündemde

Bir anda arttırılmış gerçeklik oyunları içerisinde zirveye oturan Pokemon GO, sadece bir yıl içerisinde dünyanın en çok oynanan oyunlarından da biri haline gelmişti. Çok kısa bir süre içerisinde en çok oynanan oyunlardan biri olmayı başaran Pokemon GO oyunu için giderek artan popülarite sonrasında, yapımın ilk yıl kutlamalarıyla beraber büyük bir güncelleme de alacağı ortaya çıkmıştı.

Zaten sevilen ve kendi kullanıcı kitlesi olan yapımın büyük güncellemesinden sonra oyunun bambaşka bir hale geleceği ve çok daha aktif bir kullanıma sahip olacağı da belirtilmişti. Tüm bunlarla beraber oyunun 1 yıl kutlamaları adına festivaller düzenleneceği de açıklanmıştı. İlk olarak Chicago üzerinde düzenlenen etkinlikler ise tam bir fiyaskoya dönüşmüştü. Niantic ise yaşanan son olaylardan sonra şok bir karar almış durumda. Peki, fiyasko sonrası nasıl bir karar alındı?

Pokemon GO Festivalleri İptal

İptal kararlarına gelmeden önce nasıl bir sıkıntı yaşandığını bir kez daha hatırlatalım. Yaşanan sorun bağlantı sorunları olarak öne çıkmıştı. Niantic düzenlenen festivalde oyuncuların yeni dev Pokemon karakterlerine karşı mücadele etmesini istemişti. Fakat bu durumda kullanıcılar oyuna girmek istediklerinde bağlantı sorunlarıyla karşı karşıya kaldı. Gelen bilgilere göre sorunsuz bir şekilde oyuna girebilen kullanıcıların sayısı bir elin parmağını geçmeyecek düzeyde. Hal böyle olunca yapımın başarısızlığı ortaya çıkmış ve festivalin bir anlamı kalmamıştı. Niantic yaptığı açıklamada durumu kabul etmiş ve sorunun çözüleceğini belirtmiş olsa da yaşanan sorun etkinlik boyunca devam etti.

Pokemon GO

Pokemon GO için yaşanan festival sorunu çözülemeyince markanın, bir sonraki festivaller için yani Avrupa Festivalleri için erteleme haberi geldi. Niantic Ağustos ayında yapması beklenen festivalleri ertelediğini açıkladı. Neden konusunda bir açıklama yapılmadı ama nedenin bağlantı sorunlarını çözmek olduğu herkese tarafından bilinen gerçek olarak öne çıkıyor. Etkinliklerin ne zaman yapılacağı konusunda da bir bilgi yok. Kesin olan bir şey var şu an için Chicago etkinliğinde öne çıkan yeni dev Pokemon artık oyuna dahil edilmiş durumda. Diğer karakterler için ise bekleme devam ediyor.

Cevap bırakın