Pokemon Quest Milyonlarca Mobil Cihazda Yerini Aldı

Pokemon Quest, mobil cihazlar için bir süre önce çıkışını gerçekleştirmişti. Pokemon’un popülerliği sayesinde inanılmaz bir ilgiyle karşılanan oyunun, Android ve iOS platformunda 7.5 milyon ekz indirildiği ortaya çıktı.

Ücretsiz bir oyun olduğu için herkes tarafından indirilebilen Pokemon Quest, indirme sayısının yüksekliğini biraz da bu unsura borçlu. Ancak şunu da ifade  etmek gerekir ki bu oyun  her ne kadar ücretsiz olsada oyun içi ödeme sistemini kullanıyor.

Oyunda 12.99 TL’den 130 TL’ye kadar çıkan satın alma seçenekleri var ve bu durum tabiri caizse parası olanın düdüğü çalmasını sağlıyor. Oyuna ücret yatırarak oynayanlar, ücretsiz oynayanlara göre önemli avantajlar elde ediyor.

Oyunda görünüm blok şeklinde ve bu yüzden efsanevi oyun Minecraft’a epey benziyor. Bu da oyuncuların ilgisini çeken ve bu kadar indirilmesini sağlayan bir başka etken olarak ön plana çıkıyor. Oyun Tumblecube isimli kurgusal bir adada geçiyor ve pokemonların macerasına bu adada tanıklık ediyoruz.

Oyun ilk iOS ve Android için sunulduğunda daha ilk haftadan 3 milyon dolar kadar gelir elde etmişti. Bu gelirin çoğunluğunun iOS platformundan gelmesi ayrıca dikkat çekmişti.