Prezi Kullanarak Sunum Yapma Yöntemi

Bu içeriğimizde Prezi hakkında bilgiler verecek, Prezi ile nasıl sunum yapılabileceği konusuna değineceğiz.

Sunum yapmak isteyenler ihtiyaçlarına uygun iyi bir program kullanmak durumundadır. Bu hususta en fazla kullanılan uygulama ise Microsoft Powerpoint olup, elbette bu uygulamanın dışında, farklı sunum uygulamalarını da kullanmak mümkündür. Çevrimiçi olarak kullanabildiğiniz için sunumlarınıza her yerden erişebilme imkanı tanıyan Prezi, bu hususta düzenlemeler yapmaya ve dilediğiniz projeleri yapmanızı sağlamaya yaramaktadır.

İlk olarak 2009 yılında faaliyetlerine başlayan Prezi, çevrimiçi ortam üzerinden sunum hazırlayıp paylaşma imkanı veren bir platformdur. Herhangi bir ücret ödemeden temel kullanım fonksiyonlarını başarılı bir şekilde uygulayabilirsiniz.

Prezi ile sunum yapma yöntemi:

Prezi internet sitesini açınız ve Log In butonuna tıklayınız. Sizden istenilen bilgileri girip hesap oluşturunuz. New Prezi butonuna tıklayarak yeni sunum oluşturmak için ilk adımı atınız ve tema seçimi yapıp Use Template butonuna tıklayınız. Insert sekmesinden sunuma eklemeyi planladığınız mataryalleri Customize sekmesini kullanarak arka plan belirleyiniz. Ardından yazı yazabilmek için boş bir alana tıklayarak metninizi ekleyiniz.

Slaytlarınızı sol menüyü kullanarak kontrol edip, sunumunuzu tamamlamanızın ardından Prezi hesabınıza kaydedebilirsiniz. Ardından Paylaş butonunu kullanarak hazırlamış olduğunuz sunumu farklı platformlardan da paylaşabilirsiniz. Hazırlamış olduğunuz sunumları Prezi profil sayfasından görüntüleyebilirsiniz.

Prezi ile oluşturacağınız sunumlar içerisinde YouTube videolarını da dahil edebilmektesiniz. Aynı zamanda internet dünyasındaki pek çok resim ve animasyonları da Prezi sunumlarına dahil edebiliyorsunuz. Ancak video, ses ve grafik eklemek isterseniz bunun ücretli aboneler için geçerli olduğunu belirtelim.

Cevap bırakın