PSD Açmaya ve Düzenlemeye Yarayan Araçlar

Bu içeriğimizde PSD açmaya ve düzenlemeye imkan sağlamakta olan araçlardan bahsediyoruz. İşte o araçlar…

PSD dosyalarını açabilmeniz için kullanabileceğiniz çeşitli programlar bulunmaktadır. Bunlardan öne çıkanlara değinecek olursak;

PSD Viewer

Oldukça kolay bir kullanımı bulunmakta olan PSD Viewer programı aracılığıyla PSD dosyalarını açabilmek için Select File butonuna basınız ve dosyayı seçiniz. PSD’nin dışında RAF, TGA, CRW gibi uzantıları da desteklemekte olan hizmette yükleme dosya boyutu 20 MB ile sınırlıdır.

IrfanView

Unicode desteğine sahip olan IrfanView, basit bir kullanıma sahiptir. İçerisinde pek çok dosya formatı için destek sunmaktadır. Ücretsiz bir resim göstericinin yanı sıra zorlu grafik işlemlerini de basit bir şekilde halletmenize imkan tanımaktadır.

Drive

Google’ın Drive platformu PSD dosyalarını görüntüleyebilmek için kullanabileceğiniz bir platformdur. PSD dosyalarının katmanlarını görüntülemenize izin verilmemektedir. PSD dosyasını Drive üzerinde açabilmek için ilk etapta Drive’ı açıp sonrasında PDS dosyasını Drive’a yükleyiniz. Yüklemenin tamamlanmasından sonra görsele sağ tık yapıp açılan pencereden Önizleme seçeneğine tıklayınız.

Photopea

PSD dosyalarını açabileceğiniz Photopea, Türkçe dahil olmak üzere pek çok dilde kullanılabilmektedir. Bir PSD dosyasının tüm katmanlarının görülmesine izin vermektedir. Özelleştirme işlemleri için de imkan sağlayan Photopea, PSD üzerinde düzenleme yapılmasına da imkan sağlıyor.

Artweaver

Katmanları kolay bir şekilde görüntüleyip yeni katman oluşturmanız ve görselde temel değişikliklerde bulunmanız mümkün olmaktadır. Ücretsiz sürümü ve ücretli sürümü bulunmakta olan Artweaver, PSD dosyasını farklı formatlarda kaydedebilmenize de imkan tanımaktadır. Küçük dosya boyutu bulunan program kullanıcı dostu arayüze sahiptir.

Art Master

PSD dahil pek çok dosya formatını açmaya imkan tanımakta olan basit bir görsel görüntüleyicisi olup, görseli yükleyebilmek için dosyaları Art Master kullanıcı arayüzüne sürükleyerek bırakmanız gerekmektedir. Birden fazla formatı açmakta olan program bunun yanında PNG ve JPEG formatlara da dönüşüyor.

CorelDraw

PSD uzantısına sahip dosyaları kolayca açmanıza imkan tanımaktadır. Açmak istediğiniz dosyaya sağ tıklayıp, sonrasında CorelDraw programını seçmeniz gerekmektedir. Ancak elbette bunun öncesinde programın sizin sisteminizde yüklü olması gerekmektedir. CorelDraw, özellikle hızı ve yüksek kabiliyeti ile yaygın olarak tercih edilmektedir.

Böylece sizler için PSD açıp düzenleyebileceğiniz programlara değinmiş olduk. Sizin de aklınıza gelen program var ise hemen aşağıdaki yorum bölümünden yazabilirsiniz.

Cevap bırakın