Puma Akıllı Saat Alanına Katılıyor

Spor malzemeleri üreten markalardan Puma, akıllı saat alanına katılıyor. Giyilebilir cihaz alanında yeni bir ürün sunacak olan Puma, kuşkusuz bir teknoloji şirketinden yardım almak durumunda.

Akıllı saat kategorisinde pek çok ürün karşımıza çıkıyor. Genellikle akıllı saat üzerinde doğal olarak teknoloji şirketlerinin imzalarını görüyoruz. Fakat akıllı saatler spor ile ilişkili olduğu için de spor malzemeleri üreten şirketler de giyilebilir cihaz alanına sıcak bakıyor.

Yeni Puma imzalı akıllı saatler Android Wear işletim sistemi ile karşımıza çıkacak. Sporcular spor esnasında akıllı telefonlarını taşımak istemeyebilirler. Daha rahat spor yapabilmek amacıyla özel üretilmiş akıllı saatler kullanmak isterler. İşte bunu düşünen Fossil, karşımıza Puma Fossil ürünlerini çıkaracak.

Ürünlerin dağıtım süreci Fossil öncülüğünde yürütülecek. İlk Puma markalı Android akıllı saatlerin 2019 yılında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Ardından sık sık Puma imzalı yeni farklı modellerle karşılaşacağız. Akıllı saatler Puma mağazalarından ve çevrimiçi sanal mağazalar üzerinden satın alınabilecek. Sunulacak ilk ürünün özelliklerine ve fiyatına ilişkin bir bilgi yok. Fakat fiyatının yüksek olacağı neredeyse kesin.

Wear OS akımına Puma’nın da katılması bu doğrultuda önemli bir güç ortaya koyabilir. Çünkü Puma günümüzde spor giysileri satın almak isteyenlerin en fazla tercih ettiği markalardan biri.