Razer DeathAdder V2 Mini İncelemesi

Yeni yazımızda Razer DeathAdder V2 Mini isimli oyuncu mouse cihazını masaya yatırıyoruz. İşte Razer DeathAdder V2 Mini hakkında bilmeniz gerekenler…

Teknoloji şirketlerinden Razer uzun bir süredir oyuncu ekipmanları üzerinde çalışmakta olup genellikle kaliteli ancak yüksek fiyatlı ürünler sunmasıyla bilinen bir markadır. Ülkemizde kullanıcısı sayısı da epey fazladır.Razer şirketinin önemli ürünlerinden biri olan DeathAdder V2 Mini isimli cihaz, oyunculara yönelik olan bir mouse olup, bu bağlamda özel olarak tasarlanmıştır.

62 Gram ağırlığa sahip

DeathAdder V2 Mini oyuncu faresi isminden de anlaşılabileceği üzere ufak bir boyuta sahiptir. Bu bağlamda ufak mouse arayan oyuncular için tercih edilebilecek bir seçenek olarak karşımıza çıkmaktadır. Ürün ufak olmasının yanında aynı zamanda oldukça hafiftir. Ağırlığı sadece 62 Gram olan mouse, SpeedFlex adı verilen örgü kablolamaya sahiptir ve böylece kablo bağlantılı sorunlar yaşamanız oldukça güçtür.

Sahip olduğu Razer optik algılayıcılar ile gecikme sürelerini düşüren cihaz aynı zamanda rekabetçi oyunlarda avantaj sağlayabilmektedir. Ürün yaklaşık 70 milyon tık ömrü sunmaktadır. Bu da uzun ömürlü bir ürün olduğunu göstermektedir. Cihazı Razer Synapce yazılımını kurarak kendi kişisel zevkinize göre özelleştirmeniz mümkündür.

8500 DPI

DeathAdder V2 Mini ürünü 8500 DPI’a kadar hareket takibi yapabilmektedir. Böylece ekrandaki her piksel üzerinde geçiş yapabilmeye imkan tanımaktadır. Yüzey üzerindeki sürtünme kuvvetinin biraz daha azalmasına imkan tanıyan ürün bunu hem hafif olması hem de malzeme yapısı ile sağlamaktadır. Böylece ürünü daha hızlı bir şekilde kullanabilmek mümkün hale gelmektedir.

Cihazda kaç tuş var?

Farenin üzerinde 6 buton bulunmaktadır. Makroları bu sayede kendi zevkinize göre ayarlayabiliyorsunuz. Üzerinde yer alan tuşlar ve makro kontrolleri bakımından standart bir deneyim sunduğu söylenebilir. Farenin pek çok ayarının Synapse yazılımı üzerinden kontrol edilebilmesi de kolaylık sağlamaktadır. Üstelik bu ayarlara RGB aydınlatmaları da dahildir. Ürünün sırt kısmındaki logo üzerinde RGB aydınlatma bulunmakta olup Synapse üzerinden RGB ışıklandırmasının rengini ayarlayabilmeniz mümkündür.

Tercih edilebilir

Sonuç olarak Razer DeathAdder V2 Mini ; Bilindik Razer kalitesini sunabilen, malzeme kalitesi ve yazılımsal destek açısından tercih edilebilecek ürünlerden biridir. Ancak mevcut fiyat skalasındaki diğer ürünlerle karşılaştırmakta her zaman yarar vardır. Dolayısıyla satın almayı düşündüğünüz zaman ürünün fiyatını benzer diğer ürünlerle şöyle bir kıyaslamanızı ve ona göre karar vermenizi tavsiye ediyoruz.

Cevap bırakın