Razer Kraken X İncelemesi

Yeni içeriğimizde Razer Kraken X kulaklığını masaya yatırıyoruz. İşte ayrıntılar…


Özellikle oyuncu ekipmanları hususunda ürünler üreten Razer, kulaklık gibi ürünleriyle ön plana çıkıyor. Razer tarafından geliştirilen Kraken X, genel itibariyle oldukça hafif ve kullanımı oldukça pratik bir kulaklık.
Kulaklık genel itibariyle plastik malzeme kullanılarak hazırlanmış. Bu bir eksi olarak kabul edilebilir ancak kulaklığın son derece hafif olduğu göz önüne alındığında dezavantajı ortadan kalkıyor.

Kulak ağrıtmayan yapı


Kulaklığın yastık kısımlarının bir hayli yumuşak olduğunu, oyuncular için oldukça uygun olduğunu söylemek gerekiyor. Bu sayede kulaklık uzun süreli kullanımlarda kullanıcının kulağının ağrımamasını sağlayacaktır.
Sol kulaklık kısmında mikrofon tuşu ve ses tekerleği bulunuyor. Mikrofon kolayca ayarlanabiliyor ancak mikrofonu kulaklıktan çıkarma gibi bir imkanın maalesef sunulmadığını belirtelim. Bu da pek çok kullanıcı için sorun arz edebilir.


Üründe 7.1 surround ses desteği bulunmakta ancak bu desteğin sadece Windows 10 64 Bit işletim sistemi için geçerli olduğunu belirtelim. Kulaklığın PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch konsollarıyla da uyumlu olduğunu belirtmemiz gerek ancak 7.1 Surround desteği az önce de ifade ettiğimiz gibi sadece PC tarafında Windows 10 64 Bit işletim sistemlerinde geçerli.

Berrak ses


Kulaklık performans hususunda da oldukça berrak, kulağı rahatsız etmeyen bir ses deneyimi sunmayı başarıyor. Özellikle oyunlarda işitsel detaylara inen ve sesleri çok iyi yansıtan ürün, örneğin hangi yönden ayak sesi geldiğini, ne kadar mesafe bulunduğunu ve daha pek çok şeyi kolayca algılamanızı sağlayabiliyor. Bu da bir oyuncu kulaklığındaki en önemli husus. Özellikle de rekabetçi oyunlar baz alındığında bir hayli mühim olduğunu söyleyebiliriz.

LED yok


Razer ürünlerinde genellikle LED aydınlatma kullanılır ancak bu modelde LED aydınlatmanın bulunmadığını belirtelim. Bunun bir numaralı sebebinin nispeten daha ekonomik bir model olarak tasarlanması olduğunu söyleyebiliriz. Cihaz ülkemizde 375 TL’den kendisini gösteriyor. Kulaklığın sahip olduğu frekans aralığı 12 HZ – 28 Khz olup mikrofon frekans tepkisi ise 100 Hz – 10 Khz şeklinde.

Cevap bırakın