Realme 3 Pro Detaylı İnceleme

Hazırladığımız yeni içeriğimizde Realme 3 Pro modelini masaya yatırıyoruz. Realme 3 Pro artı ve eksi yönleri nelerdir? Gelin birlikte inceleyelim…


Realme markası akıllı telefon pazarında son zamanlarda dikkat çeken şirketlerden biri oldu. Son zamanlarda Realme 3 Pro ile adı epey anılan Realme, cihazı orta segment için sunmuştu. Pro modelin en belirgin özelliklerinden biri 720p yerine 1080p ekran çözünürlüğüne sahip olması.
Üründe çentik yapılı 6.3 inç büyüklüğünde ekran bulunmakta. Yonga seti olarak ise Snapdragon 710’a sahip. Üründe 4 GB RAM ve 64 GB dahili depolama alanının bulunduğunu da belirtelim Aynı zamanda 6 GB RAM ve 128 GB dahili depolama alanı seçeneklerinin yer almakta olduğunu ifade edelim.


Cihaz satın aldığınızda doğrudan şeffaf kılıf ile birlikte geliyor. Böylece hem telefonu darbelerden koruyabiliyor hem de sahip olduğu şık tasarımı koruyabiliyorsunuz. Oldukça ince bir çerçeveye sahip olan üründe Gorilla Glass 5 koruması da bulunmakta. Böylece ekranı çizilmelere karşı maksimum dayanıklılığa sahip.


Üründeki arka kamera toplam iki sensöre sahip olmakla bu sensörlerden biri ana kamera olan 16 MP f/1.7 diyafram açıklıklı, bir diğer ise 5 MP ve derinlik sensörlü. Cihaz 2160p çözünürlükte 30 FPS akıcılıkta video kaydı yapmakta. Cihazın kamerasının 1 mm kadar dışa çıkık olduğunu belirtelim ancak kılıf ile kullandığınızda bir sorun olmuyor.


Ön kamerası ise 25 MP olup f/2.0 diyafram açıklığında çekim yapmakta. Ön kameranın video çekim yetisi ise 1080p çözünürlükte 30 FPS video kaydı şeklinde.


Model toplam 172 Gram ağırlığa sahip olup arka kısmında parmak izi okuyucusu bulunuyor ve parmak izi okuyucusu iyi işlev görüyor.. Ürün çift sim kart da destekliyor.


Ürünün bataryası son derece güçlü. Toplam 4.045 mAh 20W VOOC şarj özellikli bataryayı barındırıyor. Özel şarj çözümü sunulan model VOOC olmayan kablolar ile çalışmayacağından bunun için ayriyeten bir kablo da sunuluyor. Güç düğmesi cihazın sağ kısmında bulunuyor. Cihaz sahip olduğu güçlü batarya ile 15 saat boyunca video oynatabiliyor ve Wi-Fi ağı ile 14 saat boyunca internette gezinme süresi sunuyor. Ürün yalnızca 15 dakika içerisinde tamamen şarj edilebiliyor.


Üründe bağlantı noktasının sol kısmında birincil mikrofon yer almakta. 3.5mm kulaklık jakına sahip olan ürün, bu bağlamda kullanıcıları memnun edecektir.


Cihaz tek hoparlöre sahip ve bu bir eksiklik olarak nitelendirilebilir. Özellikle de stereo destekli hoparlörler hesaba katıldığında. Yine de tek hoparlöre rağmen yüksek ses veriyor.


Telefonun kullanıcı arayüzü Pro olmayan modelle hemen hemen aynı olup genel itibariyle hızlı, iyi bir deneyim sunuyor.


Ürün kamera tarafında AI sahne tanıma özelliği, fotoğraf, portre ve vide modları, HDR ve flaş ayarları, Chroma Boost yetileri bulunmakla birlikte Sony IMX 519 sensörüne sahip. Telefonun fiyatına nazaran oldukça iyi fotoğraflar ve videolar çektiğini söyleyebiliriz.

Cevap bırakın