Redmi Note 7’nin Ne Kadar Sattığı Belli Oldu

Redmi Note 7 akıllı telefonu döneminin popüler cihazlarından biri olup geçtiğimiz ay resmen satışa çıkarılmıştı. Dünyanın en yüksek nüfuslu ülkesi Çin’de satışa sunulan telefon ne kadar sattı dersiniz? İşte detaylar…

Dünya nüfusunun büyük bir  hızla artmasıyla birlikte zaten kalabalık olan ülkeler daha da kalabalık bir hale geldi. Bunların başında da Çin geliyor. Pek çok akıllı telefon şirketi telefonlarını yalnızca Çin pazarında satsa bile büyük başarılar elde edebiliyor. Aldıkları tatminkar sonuçlar sayesinde global alana yayılma ihtiyacı dahi hissetmiyorlar.

Redmi markasının yeni akıllı telefonu Redmi Note 7, şu ana kadar yalnızca Çin’des atışa çıkarıldı. Telefon hala satış sürecinde. Fiyatı ise 150 Dolar seviyesinden başlamakla birlikte 200 Dolar seviyesine kadar çıkmakta. Cihaz Çin’de satışa çıkmadan önce şirket CEO’su tarafındna yapılan açıklamada telefonun bir ay içerisinde 1 milyondan fazla satacağı vurgulanmıştı. Nitekim öyle de oldu. Redmi Note 7 gerçekten de bir ay içerisinde 1 milyondan fazla satarak büyük bir başarı elde etti.

Peki Note 7 yalnızca Çin’de mi satılacak? Bu doğru değil çünkü yakında Hindistan pazarında da satışa çıkarılacağını biliyoruz. Ancak yalnızca Çin’de kalsa bile bu rakamların tatminkar olduğunu söylemek mümkün.

Redmi Note 7 özelliklerini hatırlayalım:

Telefonun 6.3 inç büyüklüğünde 2340x1080p çözünürlüklü eğimli ekranı bulunuyor. Corning Gorilla GLass 5 koruması sayesinde darbelere karşı dayanıklı olan telefon, sekiz çekirdekli Snapdragon 660 işlemci birimiyle ve Adreno 512 GPU birimiyle çalışıyor. Telefonun LED flaşlı 48 MP Samsung sensör arka kamerası ve 5 MP ikincil kamerası bulunuyor. Ön kamerası ise 13 MP. Telefon parmak izi sensörü, IR sensörü desteklemekle birlikte Quick Charge 4.0 desteğine sahip 4000 mAh bataryaya sahip olduğunun altını çizmek gerekiyor.

Redmi Note 7 depolama ve RAM seçenekleri bakımından farklı sürümlerle çıkarılmıştı.. 3 GB / 4 GB / 6 GB RAM ve 32 GB / 64 GB depolama alanı seçeneklerine sahip. Genel itibariyle orta segment bir akıllı telefon olduğunu söyleyebiliriz.