Replika Telefonlarla İlgili Bilinmesi Gerekenler

Replika telefonlar, akıllı telefonlar yerine tercih edilebilen daha düşük fiyatlardan satışa sunulan telefonlarıdır.


Replika telefonlar orjinal telefonlara benzemekte fakat yan sanayi parçalarla oluşturulmuş olan sahte ürünler olarak gösterilmektedir.


Replika telefonların en büyük avantajı kuşkusuz ki fiyatı. Normal akıllı telefonların hemen hemen yarı fiyatına telefon bulmak mümkün oluyor.

Hatta bazen yarı fiyatından bile daha aşağı rakamlardan ürün satın alınabiliyor. Ancak elbette parça kalitesi konusunda kötü telefonlar olması her an bir sorunla karşılaşma olasılığını da beraberinde getiriyor.


Replika telefonlar yazılımsal olarak da bir hayli eski olabilmektedir. Telefonların içerisinde yer alan bileşenlerde çakma ürünler kullanılıyorsa bu performans tarafında da yazılımlara büyük oranda etki ediyor.

Bu telefonlarda SAR değeri pek dikkate alınmıyor. Oysa SAR değerleri kullanıcı sağlığı açısından son derece önemlidir. Dolayısıyla önemsenmeyen SAR değerleri kullanıcı için önemli sorunları da beraberinde getirebilir.


Replika telefonların kamera konusunda da sorun yaşatma ihtimali bir hayli yüksektir. Satın alırken bu unsurlara dikkat etmek gerekir.Cevap bırakın