Resident Evil 2 2019 İlk İnceleme Puanları!

Korku oyunları arasında önemli bir yeri bulunan Resident Evil serisinin yeni oyunu Resident Evil 2 2019, incelemelerden nasıl puanlar aldı? Oyunun çıkmasına günler kala inceleme puanları da belli oldu.

Hayatta kalma ile korkunun harmanlandığı tarzda bir oyun olan Resident Evil 2 2019’un inceleme puanlarının ne düzeyde olduğu merak konusuydu. Dünyaca ünlü tüzel kişilikler tarafından oyunla ligili ilk detaylı incelemeler yapıldı ve bu incelemelerin sonuçları paylaşıldı.

Resident Evil 2 2019 oyunu henüz çıkışını gerçekleştirmedi. Yalnızca iki gün sonra yani 25 Ocak 2019 tarihinde çıkış yapacak. Oyun önceden bize ulaşmadığı için bir inceleme yapma fırsatımız da olmadı. Ancak uluslararası bazı inceleme platformları oyun hakkında bir ön inceleme hazırladı ve puanları yayınladı. Bugün itibariyle yayınlanan puanlara göre Resident Evil 2 2019, oldukça iddialı geliyor.

GameSpot oyuna 10 üzerinden 9 puan verdi. Digital Tirends puanı ise 10 üzerinden 8 şeklindeydi. Guardian ise çok daha dikkat çekici bir puan verdi. Guardian incelemesi sonucunda oyun dört dörtlük gösterilerek tam puan verildi. PC Gamer ise 100 üzerinden 89 puana layık gördü. IGN ise 10 üzerinden 8.8 puan verdi.

Görüldüğü üzere puanlar genel itibariyle çok yüksek ve oyuncuları sağlam bir deneyimin beklediğini söyleyebiliriz. Bu inceleme puanlarının hem konsollar hem de PC platformlarını kapsadığını belirtelim. Oyunda Leon Scott Kennedy ve Chris Redfield’ı bulmak için şehre gelen Claire Redfield ikilisinin başından ne gibi hadiselerin geçtiğine odaklanacağız.

Liste şeklinde en yüksekten en aza doğru inceleme puanları:

  • Guardian   :        Tam Puan
  • GameSpot :             9 Puan
  • PC Gamer  :         8.9 Puan
  • IGN :                     8.8 Puan
  • Digital Tirends:     8.0 Puan