Returnal PC Platformu İçin Duyuruldu!

Returnal ile ilgili olarak bir süredir çeşitli sızıntılar söz konusuydu ve PC sürümünün duyurusu en sonunda yapıldı. İşte habere ilişkin ayrıntılar…

Bir süredir Returnal oyununun PC sürümü için piyasaya sürüleceği konuşulsada bununla ilgili olarak somut gelişmeler meydana gelmemişti ve Sony tarafından sessizliği bozan bir açıklamada bulunuldu. Sony yaptığı duyuru ile Returnal video oyununun PC platformuna geleceğini açıkladı. Böylece oyun PC için çok yakında sahne alacak.

Bu haftanın başında Oregon kod ismiyle SteamDB listelerinde görünen yapımın büyük bir olasılıkla Returnal olduğu düşünülüyordu ve gelişmeler bunun doğru olduğunu gösteriyor. Sony Eylül ayında da yayınlamış olduğu bir videoda PC sürüme yer vermiş ve bu çoğu kişi tarafından fark edilince yüklenen video kaldırılmıştı.

Oyunun geliştiricisi Hosemarque olup şirket tarafından yapılan GDC sunumu esnasında slaytlardan birinde oyunun PC’de çalıştığını gösteren bir görüntü de yakalanmıştı. 2021 yılında PlayStation platformu için özel olarak çıkmış olan roguelike nişancı oyununu böylece çok yakında PC platformunda göreceğiz. Türkiye’de fiyatının ise 1000 TL ve üzerinde olması beklenmektedir. Şu an oyunun PS Store üzerinde yıl sonu indirimleri altında 399 TL’den satılmakta olduğunu da ifade edelim.

Cevap bırakın