RPG Temalı En Başarılı Oyunlar (Güncel Liste)

Bu yazımızda RPG temasına sahip olan en başarılı video oyunlarına sizler için değiniyoruz. İşte RPG temalı video oyunları listesi…

Yeni yazımızda Ocak 2023 dönemine kadar çıkmış olan en iddialı RPG oyunlarına değinmekteyiz. İşte RGP alanında en çok öne çıkan oyunlar:

The Witcher 3 Wild Hunt

Güçlü grafikleri ve hikayeleri ile oyuncuların gönlünde taht kuran The Witcher 3 Wild Hunt video oyunu, CD Projekt RED’in de meşhur olmasını sağladı. Ardından geliştirici Cyberpunk 2077 isimli bir başka RPG oyunu daha ortaya çıkarmış ancak söz konusu oyun buglar nedeniyle eleştirilerin hedefi olmuştu.

Ghost of Tsushima: Director’s Cut

Moğol İmparatorluğu’nun Tsushima adasını işgal etmesiyle Jin’in Tsushima’nın Hayaleti kimliğine bürünmesini ve Samuray kurallarını esnetip ihlal etmesini konu olan oyun, samuray temalı bir RGP oynamak isteyenler için harika bir ortam sunuyor.

Mass Effect Legendary Edition

En iyi RPG serilerinden biri olarak gösterebileceğimiz Mass Effect üçlemesi, içerisinde çeşitli gezegenler, seçimlerin önemli sonuçlar doğurduğu bir oyundur. Yeni başlayanlar için ideal bir paket olan Mass Effect Legendary Edition, konsol ve bilgisayarlar için sunulmaktadır.

Final Fantasy XV

RPG oyunları alanında özellikle en iyi JRPG serisinden biri olarak öne çıkmaktadır. Kraliyet ailesince korunmakta olan güçlü bir kristalin kontrolünü sağlayabilmek için Niflheim imparatorluğuna karşı savaşan Lucis tahtının varisi Noctis’i konu almakta olan video oyunu, RPG alanında tercih edebileceğiniz en iyi yapımlardan biridir.

Monster Hunter Rise

Hem evreni keşfetme hem de avlanma üzerine kurulu olan bir oyundur. Yaratık avladığınız video oyunu bu alandaki en iddialı yapımlardandır. Başında yüzlerce saat geçirebileceğiniz ve bunu yaparken keyif alabileceğiniz bir yapımdır. 

Genshin Impact

Oldukça sağlam bir RPG deneyimi sunmakta olan Genshin Impact isimli video oyunu, Genshin Impact listesinde yer alan karakterleri kullanıp tam bir takım olmanızı sağlamaktadır. RPG deneyiminin temel bileşenleri olay örgüsüne evrene ek olarak tempolu savaşlar sunmaktadır.

Cevap bırakın