Samsung 2018’in İlk Aylarında Rekor Gelir Elde Etti

Teknoloji devlerinden Samsung, 2018 yılının ilk üç ayına ait finansal raporunu açıkladı. Şirket ilk üç ayda rekor bir kâr elde etmeyi başardı. Böylece yükselişini sürdürdü.

Günümüzde teknoloji alanında sayısız ürünle karşımıza çıkan Samsung, özellikle akıllı telefon alanındaki başarılarıyla biliniyor. Ünlü şirket gelirini arttırarak yoluna devam etmeyi sürdürüyor. 2018 yılının çeyreğini kapsayan mali raporlar Samsung tarafından da açıklandı. Açıklanan raporlara göre ünlü şirket ilk aylarında rekor bir gelir elde etmeyi başardı.

Yılın ilk çeyreğini 14.4 milyar dolar kâr elde ederek kapatan Samsung, böylece ilk çeyrekten elini güçlendirerek çıkmayı başardı.  Bu gelirin en büyük nedeninin OLED ekran tedariği olduğunu düşünüyor olabilirsiniz. Fakat Samsung’un bu gelire ulaşmasının altında yatan temel sebep bu değil. Aksine OLED ekrana olan ilgi beklenenin altındaydı. Çünkü iPhone X beklentilerden daha az sattı.

Öte yandan Samsung kavisli monitör teknolojisiyle de son zamanlarda dikkat çekti. Bu konuda önemli anlaşmalar yapan şirket. Kavisli tasarım tedariği konusunda çok başarılı göründü. Pek çok marka Samsung’un tedarik ettiği curved tasarımları kullanarak ürün üretme ihtiyacı hissetti. Bu da şirketin elini güçlendiren bir diğer etki oldu.

Bir diğer önemli kıstas ise elbette Galaxy S serisinin son üyelerinin etkisi oldu. Galaxy S9’a çok yoğun bir ilgi olurken S8’in de hala hiç de azımsanmayacak ölçüde ilgi görmesi dikkat çekti.