Samsung 65Q7C Curved TV Özellikleri ve Satış Fiyatı

Akıllı televizyonlarından sonra bu alanda kavisli televizyonlarıyla yeni bir çağ başlatan Samsung, kavisli ekran serilerini yenilemeye devam ediyor. Markanın son olarak yeni seri akıllı televizyonları içerisinde yer alan modellerden biri olan Samsung 65Q7C Curved TV serisi de kavisli televizyon modelleri arasında en çok tercih edilen serilerden biri olarak dikkat çekiyor. Yayınlandığı andan beridir satışları da bir hayli yüksek seyreden yeni nesil televizyonların kullanıcılara sunduğu özellikler neler? Daha detaylı olarak bakalım.

Samsung 65Q7C Curved TV Tasarım Özellikleri

Kavisli model olmasıyla beraber ön çok merak edilen konu olan tasarım konusundan işe başlayalım. Çok ince bir çerçeveye sahip olan modelin ön kısımda sunduğu kavisli ekran yapısı sayesinde alabildiğine derin bir görüntü elde ediliyor. Televizyonların görüntü kalitesine oldukça etki eden bu detayın oldukça başarılı bulunan bir özellik olduğunu da ekleyelim.

Samsung 65Q7C Curved TV

Hem çerçeve bölümünün olmaması hem de kavisli yapı televizyonların genel görüntüsüne de oldukça katkı sağlamış gibi gözüküyor. Şimdiden en başarılı serilerden biri olarak değerlendirebileceğimiz tasarımın arka kapak detayları da yine öne çıkacak cinsten. Öyle ki arka bölümde de oldukça sade ve kullanışlı bir tasarım sunulmuş durumda. Üçgen destek ayağı kullanımına yer veren ve televizyonların bütünlüğünü bozmayan destek ayarlarıyla Samsung 65Q7C Curved TV serisinin başarılı bir tasarıma sahip olacağını söyleyebiliriz.

Samsung 65Q7C Curved TV Ekran Teknolojileri

Hemen modelin teknik detaylarına ekran kısmından başlayalım. Samsung 65Q7C Curved TV içerisinde kullanılan ekranların kavisli panele sahip olduğunu adından da anlayabiliyoruz. Düz panellere göre çok daha derin bir görüntü sunan ve bunun yanı sıra çözünürlük desteğiyle beraber de netliği arttıran ekranların, LED panel teknolojisine sahip olduğunu belirtelim. 65 inç yani 165 cm ekran boyutu bulunan modelin, çözünürlük değeriyse 3840 X 2160 değerinde yani 4K. Ekran yenileme teknolojisi için sunulan PQI teknolojisinin yanı sıra 100 Hz yenileme hızı da sunulan televizyonların HDR desteğinin de bulunduğu bilinmesi gereken detaylar arasında.

Desteklenen HDR teknolojilerini ise şöyle sıralamak mümkün; HDR 10+, Q HDR 1500, 4K HDR Elite teknolojisi ayrıca standart HDR 10 teknolojisi. Samsung’un akıllı telefonlarında da görüntü kısmında ne kadar başarılı olduğunu ve LED üreticileri içerisinde de ilk sıralarda olduğunu düşünecek olursak bu teknolojilerin bir hayli önem verilen teknolojiler ve başarılı görüntü deneyimi sunan teknolojiler olduğunu daha iyi anlarız.

Samsung 65Q7C Curved TV

Şimdiye kadar olan kısım Samsung 65Q7C Curved TV modelinin ekran teknolojileri ve 4K desteği hakkında bilgilerin bulunduğu bölümdü. Samsung 65Q7C Curved TV serisinin asıl bilinmesi gereken noktaları televizyonların ekran ve görüntü özellikleri. Bu konuda da alışıla gelmiş teknolojilerin dışına çıkılmış ve birçok görüntü teknolojisi sunulmuş durumda. Tüm bu teknolojileri anlatmak için kısa bir sıralama yapmamız lazım.

Samsung 65Q7C Curved TV Görüntü Teknolojileri: Q Color, Q Contrast, Q Display, Q Engine, Q Every View, Q 4K Color Drive Elite, UHD Upscaling, Ultra Clear Panel, 10 bit Panel Desteği, UHD Upscaling, Supreme UHD, Quantum Dot Display, QLED, Quantum Dot, Peak Illumanitor Pro, Kenar aydınlatma

Bu ve buna ek birkaç özel ekran teknolojisine de sahip olan Samsung 65Q7C Curved TV serisi, tüm bu ekran özellikleri sayesinde maksimum görüntü deneyimini sunmayı başarıyor. Kavisli ekran serisinin de bu durumda artısının büyük olduğunu eklemek gerekiyor.

Samsung 65Q7C Curved TV Ses Teknolojileri

Yeni seri televizyonların ses teknolojisi kısmında da oldukça başarılı bir sistem söz konusu. 40 W gibi bir toplam güce sahip olan hoparlör modelinin 2 adet Subwoofer ile desteklendiğini de söylemek gerekiyor. Dolby Digitak teknolojisini sunan ses sistemi içerisinde yer alan DTS özelliklerini de unutmamak gerekiyor. Farklı ses modları sunan ve bu ses modlarına göre özel hazırlanmış bas tiz dengesi bulunan televizyonların harici ses sistemi desteği de var.

Samsung 65Q7C Curved TV

Ses sistemi, görüntü teknolojileri ve tasarımları dışında Samsung 65Q7C Curved TV modelleri başarılı bir akıllı televizyon özelliği sunmakta. Smart Hub ve Web tarayıcı destekleri, bunun yanı sıra dahili akıllı etkileşim araçları da bulunuyor.

Samsung’un akıllı televizyonları için tercih ettiği işletim sistemi olarak değerlendirilen Tizen işletim sistemini de içerisinde barındıran seri, hemen hemen tüm akıllı televizyon format desteklerine de sahip modellerden bir tanesi. Oyun modu, akıllı telefon ile kumanda, ekran yansıtma, kolay ekran paylaşımı, Hızlı açılma özelliği, HDD teknolojisi, Bluetooth desteği, tek kumanda gibi birçok ekstra özelliği bulunan televizyonun fiyatı biraz yüksek.

Samsung 65Q7C Curved TV Modeli Fiyat: 12,900.00 – 13,400.00 TL arasında.   

Cevap bırakın