Samsung Galaxy J5 Pro Özellikleri Netlik Kazandı

Samsung, orta segment akıllı telefon modellerini güncellemeye devam ediyor. Teknoloji devi son olarak orta ile giriş segment arasında gösterilen telefon modellerinden biri olan Samsung Galaxy J5 modelini güncelledi. Yenilenmiş yüzüyle Samsung Galaxy J5 Pro akıllı telefonları tanıtıldı. Tanıtımla beraber merak edilen tüm detaylarda ortaya çıkmış oldu. Peki, Samsung Galaxy J5 Pro modeli nasıl özelliklere sahip olacak? Yeni seride güç artışı var mı? Daha detaylı olarak ele alalım.

Samsung Galaxy J5 Pro Tüm Özellikleri

Samsung Galaxy J5 olarak bilinen ana modelde çok yüksek özellikler yer almıyordu. Daha çok bu modelde standart serilerde yer alan detaylar dikkat çekiyordu. 2 GB RAM bellek miktarı ve standart olarak sunulan 16 GB depolama alan gibi detaylar öne çıkıyordu. Samsung Galaxy J5 Pro modelindeyse biraz daha iyileştirme yapıldığı görülüyor.

İlk olarak yeni seride RAM bellek miktarının 3 GB seviyesine çıkarıldığını görmekteyiz. Haliyle bellek miktarıyla beraber depolama alanı da artış gösteriyor ve 32 GB depolama alanı sunuluyor. Yenilenmiş akıllı telefonların işlemci kısmında ise Exynos 7870 serisi kullanılıyor. 1.6 GHz saat hızına sahip olan işlemcilerle beraber orta sınıf için ideal bir performans değeri görüyoruz. Grafik biriminde Mali-T830 MP2 grafik birimi kullanılıyor.

Samsung Galaxy J5 Pro

Ekran özellikleri kısmında ise ilk olarak 5.2 inç ekran boyutuyla gelen Super AMOLED ekranları görmekteyiz. Teknoloji kısmında Samsung’un standart AMOLED teknolojisine sahip olan ekranların 720p çözünürlük değeri sunduğunu da görmekteyiz. Bunun dışında hem Samsung’un renk teknolojileri hem de AMOLED ekranın sunduğu ayrıcalıklarda kendisini gösteriyor.

Samsung Galaxy J5 Pro

Arka ve ön kamera kısmında 13 MP tercihi yapan Samsung Galaxy J5 Pro akıllı telefonları, özel selfie modlarıyla beraber sunulmakta. 3000 mAh değerinde bataryaları ve Android Nougat sürümüyle beraber çıkış yapacak olan akıllı telefon, parmak izi gibi ekstra özelliklere de sahip. Orta segmentin en çok tercih edileceği düşünülen akıllı telefonların fiyatının ise 294 dolar olarak açıklandığını ekleyelim.

Cevap bırakın