Samsung Galaxy S8 & S8 +

Samsung’un geçtiğimiz günlerde tanıtmış olduğu yeni amiral gemisi telefonları olan S8 ve S8 Plus’ın teknik özellikleri şu şekilde,

 

İşlemci;

 

 

Her iki cihaz da ülkemize Samsung’un kendi üretimi olan 10nm ile çalışan 64 bitlik sekiz çekirdek ( 4 x 2,3 gHz + 4 x 1,7 gHz) Exynos 8895 işlemcisi ile birlikte geliyor.

 

 

 

Ram & Depolama;

 

Her iki cihaz da 4 GB Ram (DDR4)  ve 64 GB standart dahili depolama ile birlikte gelmektedir. Depolama kısmında, 256 GB’a kadar SD kart desteği bulunmaktadır.

 

Kamera;

 

Her iki cihaz da da 12 MP’lik F1.7 diyaframa sahip arka kamera bulunmaktadır. OIS ( Optik imaj sabitleyici ) ve 4K video çekim desteği bulunmaktadır.

Ön kamera da ise 8 MP’lik geniş açılı, otomatik odaklamaya sahip ve yine F1,7 diyaframa sahip bir kamera bulunmaktadır.

 

Ekran;

 

Şimdiye kadar bahsettiğimiz bütün özellikleri ortak olan iki cihazı ayıran birinci noktadayız. S8 de 5.8 inç boyutunda QHD+ ekran bizi karşılarken S8+ tarafında ise 6.2 inç boyutunda yine QHD+ bir ekran bizi karşılamaktadır. Cihazlarda ki belki de en büyük değişiklik ekran tarafında yapılan değişim ve tasarım olmuştur. Ekran kasa oranı %84,2 olan cihazlar oldukça büyük olan ekranlara rağmen, ekran kasa oranından dolayı beklenilen boyutun altındadır.

Fiyat;

 

Tavsiye edilen satış fiyatları şu şekildedir;

S8 : 3999 ₺

S8 Plus : 4499 TL

 

Genel Özellikler ve Yorumlar;

 

Teknik özelliklerin yanı sıra IP68 sertifikası ile 1,5 metrenin altında yarım saat suyun altında kalabilen, suya ve toza karşı dayanaklı bir cihazdır. Ayrıca Note 7 de gördüğümüz ancak pek kullanmaya fırsatımızın olmadığı Iris Göz tarayıcı ve bunun yanı sıra yüz tanıma sistemi ile güvenlik konusunda oldukça zengin bir cihaz olmuştur.

 

Cihaz gerek teknik özellikleri gerek kamera performansı ve gerek tasarım anlamında oldukça başarı bir cihaz olmuştur. Ancak fiyat konusunda diğer markalarda da olduğu gibi oldukça yüksek tutulmuştur. Bütçe konusunda sıkıntı çekmeyeceksek cihaz oldukça başarılı olmuş.

Cevap bırakın