Samsung, LG’yi TV Kategorisinde de Geçti

Teknoloji dünyasında pazar pek çok farklı kategoriye ayrılıyor. Samsung, mücadele ettiği hemen hemen her alanda başarı sağlıyor. TV kategorisinde de son olarak LG’yi geçmeyi başardı.

Akıllı telefon kategorisinde en fazla satış yapan şirket konumunda olan Samsung, dünya genelinde en popüler akıllı telefon şirketi olarak yoluna emin adımlarla ilerlerken, aynı zamanda TV gibi bir başka önemli kategoride de son zamanlarda dikkat çekici işlere imza attı.

Televizyon alanında LG ve Samsung’un büyük bir rekabet içerisinde olduğu biliniyor. İki marka da rakiplerine TV hususunda fark atmış durumda. Samsung’un QLED teknolojisi ve buna karşılık olarak Nanocell teknolojisi sunan LG, kıyasıya rekabete devam etmekte. Bu rekabette yeni bir gelişme yaşandı ve bu gelişme Samsung’un lehine.

Samsung, 2019 yılının ikinci ve üçüncü çeyrek televizyon satış rakamlarına göre ikinci çeyrekte 8.9 milyon adet televizyon sattı. LG ise 5.94 milyon adet televizyon satabilmiş. Üçüncü çeyrekte de yine Samsung’un bariz üstünlüğü söz konusu. Üçüncü çeyrekte Samsung markası 10.41 milyon adet televizyon satışı yaparken LG cephesinde bu rakam 7.44 milyon adet televizyon seviyesinde kalmış.

Bu verilere göre Samsung, TV kategorisinde dünya genelinde LG’nin bir tık önünde yer alıyor.

Cevap bırakın