Scott Pilgrim vs The World: The Game Complete Edition İncelemesi

Scott Pilgrim vs The World: The Game Complete Edition video oyununu masaya yatırıyor, oyunun öne çıkan özelliklerine, artı ve eksi yönlerine değiniyoruz.

Oyunun piyasaya sürüldüğü platformlar Xbox One, Xbox Series X, Nintendo Switch, PlayStation 3, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox 360 olup, bu bağlamda oyun son derece geniş bir platform desteğine sahiptir.

Yaklaşık 7 yıl sonra tekrar oyuncularla buluşan oyun Complete Edition adı altında yayınlanan yeni bir sürüme sahip. Çizgi romanına sadık kalan bir hikayeye sahip olan oyunda “Kötü Eski Sevgililer Topluluğu” üyelerini alt edip sevgiliniz ile aranızdaki engelleri kaldırmaya çalışıyorsunuz. Her biri farklı güçlere sahip olan yedi eski sevgiliyle gerçekleştirdiği savaşlarda Scott, müzik grubundan arkadaşlarından, ev arkadaşından hatta Ramona’dan bile yardım alıyor.

River City Ransom oynayanların yabancılık çekmeyeceği bir yapım olan Scott Pilgrim vs The World: The Game Complete Edition içerisinde seçmiş olduğunuz karakterlerle bölümleri geçip, düşmanları aşarak para kazanmaktasınız. Yönetmiş olduğunuz karakterlerin ise hafif saldırı, güçlü saldırı, bloklama gibi temel yetenekleri bulunmakta. Her karakterin hikaye modu içerisinde kendi ilerleyişi bulunmakta olup düşmanları mağlup ettikçe seviye atlıyor ve yeni yetenekleri kullanmaya başlıyorsunuz.

Oyun içerisindeki yiyecekler ve bazı satın alınabilir eşyalar can ve enerji barının dolmasını sağlıyor. Aynı zamanda çeşitli geliştirmeler edinerek tecrübe puanınızı artırabiliyorsunuz. Ancak bir şeyi satın alacağınız zaman ne işe yaradığını görmek için önce satın almanız gerekiyor. Satın almadan önce özelliklerini öğrenemiyorsunuz ve bu da oyunun en önemli eksikliklerinden biri olarak kendisini gösteriyor.

Oyunda ilerledikçe zorluk seviyesi artmakta ve düşmanlar ana karaktere büyük zorluklar çıkarmakta. Özellikle tecrübe sistemini çözememiş olan oyuncular için zorluk seviyesinin daha da artacağını belirtebiliriz ki bu durum zor oyun sevmeyenler için sorun teşkil edecektir. Scott Pilgrim vs The World: The Game 4 kişiye kadar oynama imkanı sunmakta olup böylece arkadaşlarınızla beraber de oynayabiliyorsunuz. Oyuna dahil edilen en hoş özeliklerden birisi çevrimiçi bir şekilde diğer oyuncularla bir arada oynayabilmeniz olup, özellikle pandemi zamanında buluşamadığınız arkadaşlarınızla beraber oyun oynamanıza imkan tanımaktadır. Online oyun fonksiyonu sadece ana hikaye modunda geçerli olmakta olup, diğer oyun modlarında aynı konsol üzerinden oynamanın haricinde bir seçenek bulunmaması ise oyunda yer alan eksikliklerden biri olarak dikkat çekiyor.

Zorluk seviyesi

Oyunda çeşitli zorluk seviyeleri bulunmakta olup bizim tavsiyemiz sıkı bir Scott Pilgrim vs The World: The Game Complete Edition oyuncusu olmayı düşünmüyorsanız orta zorluk seviyesinde oynamanızdır. Eğer orta zorlukta oynarsanız oyunu yaklaşık 6 saatte bitirebilirsiniz.

Ana oyuna eklenen 4 farklı mod

Scott Pilgrim vs The World: The Game Complete Edition yapımında ana hikayenin dışında dört farklı modu oynayabilirsiniz. Bu modların isimleri Boss Rush, Dodge Ball, Battle Royal ve Survival Horror olup, kendi zevkinize göre bu modlardan birini seçip oynayabiliyorsunuz.

Sonuç

Bundan on yıl kadar önce piyasaya sürülen Scott Pilgrim vs The World: The Game yapımı dijital platformlar üzerinden satışa sunulmuştu. Piyasaya sürülen Scott Pilgrim vs The World: The Game Complete Edition adı altındaki Complete Edition sürümü ise ana oyunun üzerinde ufak tefek değişiklikler sunuyor. Büyük bir yenilik getirmiyor. Bu bağlamda bu oyunun zaten bir remaster olmadığını , uzun süredir erişilemeyen bir oyunun tekrar daha özel bir sürümle oyuncularla buluştuğunu belirtelim. Özellikle Switch üzerinden oynamak için gayet uygun bir yapım olan Scott Pilgrim vs The World: The Game Complete Edition, Switch platformunda 15 Dolardan satılmakta olup, fiyatını hak eden oyunlardan biri olarak öne çıkmakta.

Öne çıkan artıları:

  • Online oynanabilmesi
  • İlginç karakterlerin olması
  • 4 kişiye kadar beraber oynayabilmek

Öne çıkan eksileri :

  • Eşyaların ne işe yaradığını anlamak için satın almanın gerekmesi
  • Ekstra modların yeterli seviyede olmaması

Cevap bırakın